01.01.2023

Van Kooki küpsisetainastega õnnestub küpsetamine alati

Haara Selverist kaasa Van Kooki või Selveri Köögi valmistainad ja küpseta hõrke küpsiseid ja kooke, mis valmivad kiirelt ja maitsevad imeliselt.  

Küpsetamine on kunst, kuid Van Kook tõestab, et valmistainaid kasutades võib ka algaja köögikunstnik küpsetada imeliselt hõrke küpsiseid. Kogemustega küpsetajale annavad valmistainad aga võimaluse võtta küpsetamist kergemalt, samas kvaliteedis alla andmata. Vähem oluline ei ole ka ajavõit. Kui midagi nii head on juba tainaks kokku segatud, siis miks hakata ise jahu, suhkru, või, munade ja muuga möllama. Piisab vaid valmis tainast lõigata pätsid ja need ahju pista ning juba õige pea on mõnusalt krõbedad ja muredad küpsised maiustamiseks valmis. Külla minnes sobivad sellised oma kätega tehtud (küpsetatud) küpsised hästi ka külakostiks kaasa võtta. Samuti võib neist kokku panna armsa jõulukingituse sõbrale.

Kuigi juba ahjust tulles on küpsised imemaitsvad ja kaunid, saab soovi korral neid täiendada veel ka glasuuride, vaapade, kaunistuste ja lisanditega. Pannes oma maitse- ja ilumeeled tööle, võib küpsistest võluda ainulaadsed maiused. Kas laduda küpsistest kokku uhke küpsisetort, meisterdada magusa toorjuustutäidisega koogikesi, niristada küpsistele peale šokolaaditriibud, kasutada küpsisetainast hoopis mureda koogipõhjana – siin on piiriks vaid fantaasia ning soov katsetada ja luua midagi põnevat ja maitsvat.

Van Kooki küpsisetainad on eriliselt hea just seetõttu, et need on tehtud ehtsa võiga ja parimatest ehedatest toorainetest. Küpsiseid on imelihtne valmistada ning need valmivad kiirelt. Tainad on pakendatud mugavalt torusse. Lõika lihtsalt tainast parajad 1 cm paksused tükid, pista need 10–14 minutiks ahju ja kergelt krõbedad ahjusoojad küpsised ongi valmis.

Van_Kook_Viimsi Keskuse Selverist

Küpsisetainas iirisetükkide ja karamelliga
Hõrgu maitsega muredad kaeraküpsised iirise ja karamelliga. „Eesti parim kondiitritoode 2021“.

Küpsisetainas šokolaaditükkidega
Suus sulavad krõbeda koorikuga šokolaadiküpsised, mis ahjusoojana maitsevad imeliselt just külma piimaga.

Küpsisetainas kolme juustuga
Kuldsed ja krõbedad ehtsa võiga soolased juustuküpsised.

Kodune piparkoogitainas
Klassikaline piparkoogitainas võiga, millest valmivad krõbedad ja muredad piparkoogid.

Mandlijahutainas magusainetega
Suhkru asemel suhkruasendajaid sisaldav külmutatud tainas, millest valmivad magusad kardemoni ja kaneeli maitsega küpsised, kiudainerikkad ja vähendatud süsivesikute sisaldusega.

Muretainas võiga
Külmutatud klassikaline magus muretainas küpsiste või koogipõhjade küpsetamiseks.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo