13.06.2021

Uulits ja KAUSS tõid Viimsisse maitsva ja trendika tänavatoidu

Viimsi Keskuse I korrusel avas uksed avar ja õdus toidukoht, kus pakuvad hõrke maitseelamusi sõbralikus koostöös kaks huvitavat tänavatoidupaika.

Nii Uulits kui KAUSS pakuvad tänavatoitu, mis erineb siiski tavapärastest toidukaubikus või putkas pakutavatest roogadest. Söögikohtade eestvedajad Artur Parm (Uulits) ja Henri Loodmaa (KAUSS) on noored mehed, kel kogemusi toiduvaldkonnas juba rohkelt. “Meie eesmärgiks on pakkuda tänavatoitu, mis on valmistatud korralikus köögis oskuslike kokkade poolt ning road on kvaliteetsed ja samas taskukohaste hindadega,” sõnab Henri. “Head tänavatoitu ei pea tarbima tänaval, meie juures saavad inimesed võrratuid maitseelamusi ja meeldiva külastuskogemuse.”

Juba päris pikalt tegutsenud Uulits on tuntust kogunud oma imeliselt maitsvate burgerite, friikartulite, wrappide ja muu heaga. “Meie sooviks oli muuta burger gurmee-elamuseks,” selgitab Artur. “Kõige olulisem on see, et me teame täpselt, mis meie pakutavas toidus on, sest teeme kõik kohapeal nullist valmis – karamelliseeritud sibula, lepasuitsupihvid, kastmed ja kõik muu.” Arturi sõnul leiavad valikust endale meelepärast ka taimetoitlased ja veganid ning alati on midagi maitsvat pakkuda ka lastele.

KAUSS väärtustab menüü koostamisel täisväärtuslikku toitu, mis pakub midagi nii hingele kui kehale. “Me ei paku klassikalisi poké-kausse,” tutvustab Henri. “Klientide lemmikuteks on kujunenud just soojad kausid näiteks kana- või pardilihaga ning olemegi püüdnud kohandada valiku lähtuvalt inimeste maitse-eelistustest. Me ei hoia kinni poké alguspärastest traditsioonidest.” Mehe kinnitusel saab kõiki kausse valida ka vegan-versioonis või laktoosivabana. Samuti ei kipu nad liiga tihti menüüd uuendama, vaid soovivad pakkuda juba lemmikuteks kujunenud maitseid maksimaalselt heas kvaliteedis. Mõlemad mehed kinnitavad kui ühest suust, et tooraine osas allahindlust ei tehta.

Uulits ja KAUSS avasid esmakordselt ühise restorani kaks aastat tagasi Tartu vanalinnas Kampuses ning meeste koostöö on hästi klappinud. “Kahe koha ühinemisel tekkinud sünergia meeldis klientidele väga, sest sama katuse all saab iga einestaja valida endale sobiva roa, olgu selleks siis maitserohke burger või rikkaliku valikuga kauss,” sõnab Henri. Lisaks Viimsile on peagi avanemas ühine paik ka Pärnu ranna lähedal.

Viimsi Keskuses avatav toidukoht paikneb pargipoolse sissepääsu juures. “Restoranis saab olema rohkel ruumi, kuna kasutame avatud köögi kontseptsiooni,” selgitab Henri. “Lisaks avame väliterrassi, kus saab päikseliste ilmadega nautida rikkalikku toidu- ja joogimenüüd ning head seltskonda.” Toidukohta on oodatud pered, sõpruskonnad, üksiksööjad – hubane interjöör ning toiduvaliku mitmekesisus on sobiv kõigile. Soovi korral saab toite ka koju tellida.

Toidumaailmas pikalt tegutsenud meeste kinnitusel on viimaste aastate jooksul inimesed toitu tarbima hakanud teadlikumalt. “Ootame avatavasse toidukohta inimesi, kes hindavad toidu kvaliteeti, tervislikkust ja maitseelamusi!”

Uute söögikohtade eestvedajaid intervjureeris Helen Saluveer
Fotod Alina Birjuk ja Mario Pärn