01.06.2018

Suvi koos lauamängudega on lõbus ja hariv

Algavat suve ootavad kõige enam muidugi koolilapsed – tähendab see ju nende jaoks vabadust puhata ja nautida kõike, mis ühe ägeda koolivaheajaga kaasas käib. Vanemate jaoks lisanduvad uued väljakutsed – kuidas laste koolipausi mõistlikult sisustada ning kindlustada, et see peamiselt helendavate ekraanide ees ei kulgeks.

Üheks vahvaks, harivaks ning meelelahutuslikuks võimaluseks on viia end kurssi kaasahaaravate lauamängudega – neid leidub nii vihmaste ilmade puhuks tuppa kui ka päikeseliste ilmade korral õue. Viimsi Keskuse I korrusel asuvad Apollo raamatukauplus ning XS mänguasjade pood, milles mõlemas ka esinduslik valik toredaid lauamänge. Aga mis on mis ja mida valida?

Eesti suurejoonelise juubeliaasta puhul tasuks kindlasti koju hankida “Eesti mälumäng EV100”, kus 2-6 mängijat peavad vastama erinevatele meie koduriiki puudutavatele küsimustele. Teemadeks on näiteks ajalugu, sport, geograafia, kultuur ja muud, antud on ka valikvastused. Lisaks koosmängimise rõõmule avardab lauamäng kahtlemata ka mängijate teadmistepagasit.

Kogu perele loodud naljakas “Tõde või tegu” on tuntud pudelikeerutamismäng – see, kellele pudelisuu osutab, peab otsustama: kas ta vastab mõnele otsekohesele küsimusele või teeb selle asemel mingi humoorika teo. Esimeste hulgas võib näiteks olla küsimus: mida sa teeksid, kui saaksid olla üks päev nähtamatu? ning tegude hulgast võib sattuda ülesanne rääkida oma padjaga. Mängijad õpivad üksteist paremini tundma ja ka kõhulihased saavad korraliku treeningu.

Paljudes seltskondades populaarseks muutunud “ÄSK” kaardimängus on välja tulnud noortele suunatud versioon. Eestis loodud mängu eesmärgiks on küsida asju, mis aitavad üksteist paremini tundma õppida. Noorte versioon on kõige uuem “ÄSK”, kus puuduvad igavad täiskasvanute teemad nagu pensionisambad või palgasoovid. Mängida saab igal pool ning mängijate arvuks piisab kahest mängijast, aga neid võib vabalt olla ka mitmekümneid.

Pere pisimatele liikmetele sobib vahva “Purkide täpsusvise”, mille komplektis on 10 metallpurki ja 3 erineva raskusega viskepatja. Mängimiseks sobib nii tuba (soovituslikult vaiba peal) ning muidugi ka õu. Samas sarjas on saadaval ka õue sobiv “Suur täringumäng”, kus visatakse viit täringut ja kogutakse punkte erinevate numbrite kombinatsioonidega.

Neile, kes eelistavad pigem omaette olla ning üksinda nuputada, sobivad SmartGames sarja puslemängud. Mängude erinevates versioonides on lõputult mitmesugustes raskusastmes lahendamist vajavaid kombinatsioone ning peamurdmist jagub nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Väiksematele mängijatele sobib nii tuppa kui õue kaasahaarav “Mr Bucket”, kus mängijad peavad enda 3 ühevärvilist palli kiiresti ämbrisse toimetama – enne kui patareidel töötav ämber need jälle välja viskab! Põnevust pakub ka “Boom Boom Balloon”, kus mängu keskel olevasse õhupalli tuleb vajutada pulki ning loota, et sinu mängukorral õhupall veel katki ei lähe. Iga pulga vajutusega hakkab muutuma õhupalli kuju! Kas julged veel üks kord pulka vajutada? Pisematele pereliikmetele sobib ka “Wobbly Worm”, kus eesmärgiks on visata jonnipunni moodi keerleva/väriseva/kiikuva/kõikuva õunaussi ümber rõngaid. Õunaussi kõrgus on muudetav, seega mäng on sobilik nii väikestele lastele kui ka täiskasvanutele.

Pööraselt naljakaid hetki pakub ka lauamäng “Pie Face!”, kus mängulaua viskekäele pannakse vahukoor või märg svamm ning pööratakse hooba vastavalt nii mitu korda, kui mängulaual numbreid keerutati. Seejärel on vaja külma närvi ja õnne, et see plärakas keerutajale näkku ei lendaks. Lõpuks alati kellelegi ju lendab.

Suvi on alati väga oodatud, aga veelgi kiiremini saab see jälle läbi. Kas võtame sellest kaasa palju vahvaid koosolemise hetki, sõltub juba meist endist. Kõik loos mainitud lauamängud on saadaval Viimsi Keskuse I korrusel asuvates kauplustes Apollo ja XS mänguasjad.

GA093_outdoor_Z