27.09.2019

Sügis sinu peas

Uus hooaeg, uued trendid! Viimsi Keskuse MAKE YOUR I.D. ilusalongi juuksestilist Irina Stserbjak annab soovitusi neile, kes soovivad alanud sügishooaega tervitada uue soengu või juuksevärviga.

 

Irina, millised on üldisemad uued trendid sügishooaja juustemoes?
Sirge lahk on ilmekas näide sellest, et kõik geniaalne on lihtne. Alanud sügis-talvisel hooajal on see moodne ning aktuaalne – trend on vallutanud sõna otses mõttes kõik: lühikesed soengud, keskmise pikkuse ja pikkade juuste soengud.

Oluline märksõna on kohevus. Kohevad ja väga kohevad juuksed on taas moes! Tähelepanu tuleks pöörata ka juuksekaunistustele: juukseklambrid, peavõrud ja sametlehvid, metallketid ja kividega “mütsikesed” on tänavusel hooajal endiselt äärmiselt populaarsed.
Milliseid toone võiks juuste värvimisel eelistada? 
Paksud, sügavad, tumemustad juuksed on sügis-talvise hooaja üks peamisi värvimistrende. Tintmustad kiharad näevad välja erksad, julged ja küllastunud ning sobivad suurepäraselt sügisesse ja talve.

Tuhkhall-pruun on sügava šokolaadi ja tuhmhalli vahepealne toon ning sulab ühte kargete sügispäevadega – ka seda tooni võib eelistada. Kõik punased, vasksed ja rusked helgid juustes on sügisel samuti eriliselt vaimustavad. Pisut värskem ja moodsam kui standardne punakas värv on põletatud vase toon –suurepärane valik alanud sügisel.

Sel hooajal on moodsad ka summutatud pastelsed värvid, eelkõige heleroosade ja tuhkhallide salkude kombinatsioon. Kui varem seostusid roosad toonid peamiselt noortemoega, siis praegu sobib roosa blond väga hästi ka ärinaise kuvandiga, sõltumata vanusest ja staatusest. Nii nagu eelmistelgi aastatel on blondil õigustatud koht moodsas värvimises 2019.-2020. aastal, seda võib nimetada kõige moodsamaks värviks juustevärvide trendides.
Millised on kõige moodsamad lõikused?

Pixie lõikus ja kõik lühikese poisipea lõikused on sügisel väga moes. See lõikus lisab nii poisilikku üleannetust kui romantilist koketsust. Olenevalt soengust saavad selle lõikuse kandjad muuta oma kuvandit. Põhiliselt sobib selline lõikus energilistele neidudele, kes armastavad vaheldust ja oma välimusega eksperimenteerida.

Juba klassikaliseks muutunud bob-lõikus on moes juba mitu kümnendit. Alanud hooajal see pisut grungelikum – lühema tuka ja lühemate juustega (et juuksed kataksid kergelt kõrvu).
Milliseid soenguid võiks igapäevaselt kanda ja milliseid pidulikel puhkudel? 
Tänavu on trendikad madalad juuksesabad. Neid on väga lihtne teha, samad näevad need soengud välja stiilsed ja elegantsed. Sellist soengut võib kanda iga päev, samuti õhtuse soenguna.

Endiselt on populaarsed ja aktuaalsed punupatsid. Nende abil saab luua õrna ja romantilise kuvandi õhtuks, samuti konservatiivsema ja asjalikuma stiili igapäevasoenguna.

Selle hooaja tavatumaks trendiks on märgade juuste efektiga soengud. Originaalsed märgade juuste efektiga soengud sobivad julgetele neidudele, kes soovivad proovida midagi uut ja ebatavalist oma stiili ja välimuse muutmisel.
Kuidas juukseid sügis-talvisel hooajal hooldada, et need muutuvale ilmastikule vastu peaks? 
Sügis-talvisel hooajal soovitan juustehoolduses eelistada juukseid toitvaid šampoone, palsameid ja maske. Küttehooaja ja väljas valitseva külma tõttu meie juuksed kuivavad katastroofiliselt. Need vahendid toidavad täiendavalt peanahka ja juukseid. Kui sul on rasune peanahk, siis kasuta toitvat juuksemaski ainult juukseotstel, puutumata juuksejuuri.

Kõikvõimalikud spreid, õlid ja muud juuksevedelikud täiendavad suurepäraselt põhihooldust – kaitsevad ja niisutavad. Õhukeste ja kuivade juuste puhul sobivad hästi proteiine sisaldavad spreid. Kahjustatud juuste puhul tuleks pöörata tähelepanu õlidele.

 

MAKE YOUR I.D. ilusalong on Viimsi Keskuse II korrusel avatud E-L 10-21 ja P 10-19.

16

2

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo