25.05.2021

Sokisahtel üllatab innovaatiliste Smart Tights sukkpükste, sokkide ja põlvikutega

Kiirendatult biolagunevaid Smart Tights sukatooteid kasutades saame vähendada tekstiilijäätmete hulka ning hoida maakera puhtamana.

Igal aastal visatakse ära üle miljardi riideeseme, mis prügimäele jõudes on koormaks keskkonnale. Prügikasti ja sealt edasi prügilasse jõuab ka suur hulk sukkpükse. Sukad on riideesemed, mida naised kasutavad sageli ja mida kulub ka koguseliselt palju – sageli visatakse sukkpüksid ära juba pärast esimest kandmiskorda. Tavaliste sukkpükste lagunemisprotsess looduses võtab aega 70–100 aastat. Innovaatilised Smart Tightsi tooted lagunevad prügila spetsiaalsetes tingimustes aga juba kolme aastaga ehk ligikaudu 80% kiiremini kui tavalised sukkpüksid. Kiire lagunemisprotsess aitab vähendada kuhjuvate tekstiilijäätmete hulka ning seeläbi hoida meie keskkonda puhtamana.

Millega täpsemalt on tegu?

Kiirendatult biolagunevad Smart Tightsi sukatooted on valmistatud erilisest Amni Soul Eco polüamiidniidist, mis prügila tingimustes, vaba hapnikuta ehk anoksilises keskkonnas elavate mikroorganismide toimel kiirelt laguneb. Lagunemisprotsessi tulemusel tekkivat biomassi ja biogaasi saab kasutada aga juba uue ressursina. Tasub kindlasti meeles pidada, et biolagunev ei võrdu siin tavalise komposteerimisega ning kodustes tingimustes ei ole Smart Tightsi tooteid võimalik komposteerida. Kiirendatud biolagunemiseks on vaja teatud kindlaid tingimusi: kõrge õhuniiskus, hapniku puudumine ja vajalike bakterite olemasolu. Sellised tingimused biolagunemiseks on loodud vaid prügilates.

Miks tasub eelistada Smart Tightsi sukkpükse?

  • Sukkpüksid on jalas mugavad ning pehmed. Amni Soul Eco on materjal, mis ei ole toksiline ning laseb nahal mõnusalt hingata.
  • Smart Tightsisukkpükse on kerge pesta ja kuivatada.
  • Smart TightsiAmni Soul Eco materjalist sukkpüksid, sokid ja põlvikud lagunevad prügilas vaid mõne aastaga ning koormavad seetõttu keskkonda vähem.

Roheline ja säästlik mõtteviis on Sokisahtlile omane. Lisaks biolagunevatele Smart Tightsi sukkpükstele on Sokisahtli valikus ka keskkonnasõbralikud Ecocare’i sukatooted, mis on valmistatud tavasukkpükste tootmisel tekkivatest jääkidest toodetud Ecocare Niliti nailonlõngast. Säästvale käitumisele innustab Sokisahtel ka oma kliente. Näiteks on poest ostu sooritades võimalik jätta pakendid poodi. Neid kokkukogutud pakendeid ei töödelda uut ressurssi kaasates ümber, vaid taaskasutatakse sealsamas juba järgmiste toodete pakkimiseks. Hoides keskkonda ja käitudes säästlikult hoiame oma kallist maakera.