03.04.2023

Rätsepatööna valmistatud arvutid

Kas teadsid, et Arvutitargast saad tellida endale tipptasemel arvuti, mis pannakse kokku personaalselt sinu jaoks ja sinu vajadusi arvestades.

Tellides arvuti, mis ehitatakse kokku komponentidest ja konkreetsetest kasutamiseesmärkidest lähtuvalt, võid võita hinnas ning võrreldes valmistoodetega saada arvuti, mis on tavalisest palju võimsam. Kodus veebiteenuseid kasutav pere, arvutimängur, videotöötleja, arhitekt või raamatupidaja vajavad kõik väga erineva võimekusega arvuteid. Uudiste sirvimiseks, e-poodides ostlemiseks või e-kirjade saatmiseks pole mõtet osta superarvutit. Samas kirglikule arvutimängurile ei sobi standardne lauaarvuti ja aeglane monitor. Loomulikult saavad kõik meelepärase masina ka valmistootena osta, kuid sageli võib vajadustele vastava masina käsitööna komplekteerituna saada soodsamalt või sama raha eest paremate funktsioonidaga, sest pole vaja maksta juurde ei kõlava brändinime ega paljude vahendajate kopsaka juurdehindluse eest.

Kas unistad mänguriarvutist või vajad oma töös hoopis erilise võimekusega arvutit?

Paps, ostaks mänguarvuti? Kooliaasta lõppedes kõlab selline ettepanek nii mõneski kodus. Soetada arvuti, millega pärast koolitööde tegemist ka mängida saab, pole sugugi halb mõte. Hõredaks võib minna ema-isa süda aga siis, kui laps näitab poes näpuga masinale, mille hind ulatub tuhandetesse. Tegelikult saab võimekaid arvuteid osta märksa soodsamalt, lastes panna masina kokku täpselt selle järgi, milliste mängude taga laps või ka ema-isa ise aega veetma hakkavad. Tõsised mängurid just nii teevadki – ehitavad arvuti ise või tellivad arvuti poest, kus neid kokku pannakse. Sama põhimõte kehtib ka videotöötlejate või muude, oma töös arvutilt spetsiifilist võimekust vajavate kasutajate puhul.

Miks tasub eelistada tellimustööna komplekteeritud arvutit?

Kolmel põhjusel – Arvutitargal on siin targad valikud, soodne hind ja alati kõige uuemad komponendid. Ostja jaoks on selle protsessi kõige suurem pluss, et tema vastas on IT-spetsialist, kes ei komplekteeri masinaid robotlikult, vaid loob konkreetse masina, osates seejuures hinnata sinu vajadusi ja pakkuda lahendusi etteantud eelarve piires. Arvutitarga töötajad on hästi koolitatud oma ala professionaalid, kes tunnevad arvutite hingeelu põhjalikult ning kõik arvutite komponendid on tarnitud tootjatelt, kes on eesrinnas innovaatilise mõtlemise ja kvaliteedi poolest. Kogemuste puudumist Arvutitargas juba ette ei tule. Sel aastal kümneaastaseks saava Arvutitarga töökojas valmib spetsialistide käe all kuus ligi 200 arvutit. Käsitööna tehtava toodangu hulgas on nii laua- kui ka sülearvutid ning teenus sobib ka neile, kes ei unista olümpiavõidust e-spordis.

Eritellimusena tehtud arvuti on

  • täpselt selline, nagu vajad

Arvuti pannakse kokku täpselt sinu vajadusi arvestades. Kõik komponendid valitakse masinasse lähtuvalt kasutaja eesmärgist ja soovist.

  • sisult kõige targem ja tänapäevasem

Tellitud arvuti ehitatakse kokku parimatest ja kõige uuematest komponentidest.

  • soodsam, aga võimsam

Sinu raha kulub vaid vajalikele komponentidele, mitte arvutifirma brändi reklaamimiseks.

  • kohe kasutamiseks valmis

Tellimustööna tehtud arvuti on kohe kasutusvalmis. Pista juhe seina ja kasuta!

Tekst: Margus Koppel, Arvutitarga turundusjuht

Fotod: Andri Allas