Warning: Undefined array key 0 in /data01/virt84364/domeenid/www.viimsikeskus.ee/htdocs/wp-content/themes/viimsikeskus/functions.php on line 385
27.03.2017

Midagi sobivat igale naisele

Naistepäev on küll möödas, aga see ei tähenda, et naistele enam midagi kinkidaei võiks. Kindlasti võib! Ja kui teised seda ei tee, siis saavad naised endaleloomulikult ka ise sobivaid kingitusi valida. UurisimeViimsi Keskuse Apollo raamatukaupluse juhatajalt Helen Valdmalt, milliseid värskemaid raamatuid,muusikaplaate ja filme tema naistele kinkida soovitaks.
Heleni sõnul on viimsilased suured raamatusõbrad, samuti ostetakse hea meelega nii CD-sidkui ka DVD-sid. “Midagi sobivat leiab endale igaüks, aga meie lemmikuimad värskeltilmunutest on järgnevalt kirja pandud.”

Raamatud on sõbrad, kes iial ei reeda.

Kui ta vajab veidi olulist ja elulist suunamist …
Groh Verlag “100 asja, mida iga naine vähemalt korra elus tegema peaks”
Naised, räägime nüüd päris ausalt – meie elu võib tõesti olla üks põnev seiklus, või mis? Olesiis diiva või lihtsalt sõbrants, ostukuninganna või maailmaavastaja– naise rollid tema elus on sama kirjud kui maailm ise. See raamat siin on väike juhend võimalustest, mida sakindlasti kasutama peaksid: need on ulakad, hullud, ägedad ja 100% naiselikud.

Kui ta eelistab köitvaid perekonnadraamasid…
Curtis Sittenfeld “Väärt mees”
New York Timesi menuautori Curtis Sittenfeldi sulest ilmunud “Uhkuse ja eelarvamuse” tänapäevases stiilis ümberjutustus on ühtaegu nii austusavaldus Jane Austenile kui ka julge kirjanduslik eksperiment. Soe ja samas vaimukas “Väärt mees”, mis käsitleb soo-, klassi-, armastuse- ja pereprobleeme, on kahekümne esimese sajandi särav, vallatu ja hõrk perekonnalugu.

Kui tema prioriteediks on terviseteemad…
Eva Pettinen “Kõigile naistele. Kuidas püsida terve?”
Iga naise unistus on elada tasakaalus, tervet, pikka ja õnnelikku elu. „Kõigile naistele. Kuidas püsida terve?” lähtub 21. sajandi Eesti naise tegelikust elust ja vajadustest. Raamat kajastab tervise, keskkonna ja liikumise teemasid. Kõik peatükid keskenduvad tervena olemisele, ühendades eri põlvkondade naised tervikuks.

Kui teda köidab müstika…
Marilyn Kerro “Saatuse peegelpilt”
Raamatus räägib Marilyn, kuidas ta leidis oma kutsumuse. Ent ennekõike on siin kirjutatu inspiratsiooniks sulle – et julgeksid elada, uskuda endasse, langetada olulisi otsuseid ja toimida oma südame järgi! „Ei ole midagi tähtsamat kui armastus,“ kinnitab Marilyn ja annab nõu, kuidas suhet hoida, kuidas eristada armastust kirest, kuidas andestada, parandada suhteid lähedastega jpm.

Kui talle meeldib köögis toimetada…
Mari-Liis Ilover, Epp Mihkels “Mereannid.Krevetist kalmaarini”
Mereannimaailm on kirju ja rikkalik – eri meredes elutsevad krevetid, erinevad karbid, kalmaarid, kaheksajalad, krabid, vähid jne rikastavad paljude maade toidulauda. Et ka meie kauplustes on mereande üha laiem valik, aitab raamat nende molluskitega paremini tutvust sobitada. Raamatusse on kogutud lihtsalt ja kiiresti valmivad toidud, mida saab valmistada meile kättesaadavatest mereandidest.

Maestro, muusika!

Kui ta unistab millestki enamast…
“Fifty Shades Darker” filmimuusika CD
Kõigepealt raamatutena bestselleriteks muutunud, seejärel filmidena kriitikute poolt maha tehtud (kuid siiski vaatajaid kinno meelitanud!) temaatika on jõudnud loomulikult ka muusikana plaadile. Kellel E.L. Jamesi erootilise bestselleri ekraniseeringud elamusi on pakkunud, saavad end temaatiliste lugudega ka mujal sobivale lainele kanda lasta.

Kui talle meeldib tantsida…
Karl-Erik Taukar “Kaks” CD
Komeedina kohalikku muusikataevasse lennanud Taukar pikemalt tutvustamist ei vaja – tema laulude saatel nõksutavad puusi nii lasteaialapsed kui ka juba väärikat iga nautivad naised-mehed. Plaadil on olemas kõik tema tuntud hittlood nagu “Lähedal”, “Tähti täis on öö” jm. “Omanäoline, tehniliselt keerukam, aga siiras ja aus,” on Karl-Erik ise plaati iseloomustanud.

Kui talle meeldivad ilusad sõnad…
Ed Sheeran “Divide”
Aastas üle maailma sadu kontserte andev Ed Sheeran on paljude naiste mõtetes. Ta on armunud sinu kehasse, ta igatseb sind ning kutsub endaga kaasa – kes siis sellised sõnu kuulda ei sooviks. Nagu üks fänn tabavalt kirjutas, siis Ed Sheerani laulud kas panevad sind nutma või tekitavad soovi taas armuda… Muide, ebaoluline, kuid siiski põnev fakt – laulja keha katab enam kui 100 tätoveeringut. Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna

Kui ta armastab romantilisi komöödiaid…
“Bridget Jonesi beebi”DVD
Bridgeti elu on taas rööpas ja kontrolli all, miski ei saa seda võssa juhtida. Kuid siis tõmbab asjaliku karjäärinaise armuelu üles ootamatult kiired pöörded ja Bridgeti linade vahele maandub kuum kutt Ameerikast. Särava naeratusega võluvalt sõnaosav äpi-miljonär Jack on kõik see, mida Darcy teps mitte ei olnud. Kuid ka Darcy ei ole Bridgeti universumist veel lõplikult lahkunud. Kui Bridget ühel imekenal päeval avastab, et ta on sedapsi mis sedapsi, jätkub peamurdmist kauemaks, sest isakandidaate on täpselt kaks.

Kui ta naudib ootamatu lõpuga põnevikke…
“Tüdruk rongis”DVD
Lahutusjärgses masenduses Rachel (Emily Blunt) möödub iga päev rongiga majast, milles elava näiliselt täiusliku paari elu ta endale ette kujutama hakkab. Ühel hommikul aga näeb ta midagi šokeerivat ning leiab end keset lahti rulluvat mõistatust. Paula Hawkinsi bestselleri „Tüdruk rongis“ kohandasid ekraanile Erin Cressida Wilson ja Taylor. Neile, kes eelistavad filmidele siiski raamatuid, on ka vastav versioon poes olemas.

Kui teda panevad õhkama ajaloolised armastuslood…
“Eemal hullutavast ilmakärast”
“Eemal hullutavast ilmakärast” on kaunis armastuslugu, mille aluseks Thomas Hardy samanimeline klassikateos. See lugu jutustab iseseisvast, kaunist ja kindlameelsest noorest naisest nimega Bathsheba Everdene (Carey Mulligan), kes tõmbab ligi kolm täiesti erinevat kosilast: lambafarmer Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts), keda paelub tüdruku kindlameelsus; Frank Troy (Tom Sturridge), kena ja meeletu ohvitser; ning William
Boldwood (Michael Sheen), ümbruskonna jõukaim ja ihaldatuim poissmees.

 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo