26.07.2022

Mida peab sisaldama koolilapse koolikott

Apollost leiad kõik algavaks kooliaastaks vaja mineva koolikotist päevikuni, pliiatsitest pintsliteni. Selleks, et midagi ei ununeks, on siin sulle abiks koolikaupade nimekiri, mida vajalikku Apollo raamatupoest varuda tasub.

Neile, kes üle pika aja taas lapse kõrval kooliteele astuvad, annab Apollo kaasa soovitused, kuidas suurest koolikaupade valikust leida üles just see õige, kvaliteetne ja vastupidav toode.

 1. Koolikott peab olema kandjale mugav

Koolikott peaks olema kooliteed alustavale lapsele mugav, käepärane ja kasutajasõbralik. Väga olulisel kohal on ergonoomika, funktsionaalsus ja helkurite olemasolu. Koolikoti rihmade pikkuse reguleerimine on tavapärane omadus, kuid lisaks on tähtis, et koti rihmade kõrgust saaks reguleerida, siis ei jää koolikott esimese klassi lapsele liialt ebamugav ning kotti saab kergelt lapse kasvuga kohandada. Võimalusel võtke laps kaasa, et kotti saaks kohe selga proovida.

Apollo soovitab tuntud tootjate Herlitzi, Jeva või Oxybag koolikotte.

 1. Pinal

Esimestes klassides eelistatakse tavaliselt ühe, kahe või kolme lukuga nn täidetud pinalit. Kõige tavapärasem on ehk kahe lukuga täidetud pinal, kuhu mahuvad kenasti ära viltpliiatsid, värvipliiatsid, kirjutusvahend, teritaja ja kustutuskumm.

Apollo soovitab kvaliteetse sisuga Herlitzi, Mapedi, Jeva või TOPModel sarja pinaleid. Suuremale lapsele soovitame Walkeri ja Oxybag kvaliteetpinaleid (täitmata), mis on väga vastupidavad, kvaliteetsed ja paljudes erinevates disainides.

 1. Harilik pliiats

Parim harilik pliiats on kolmnurkne ja kannab märgistust HB. Soovitame esimese klassi õpilasele osta korraga suurem karbitäis, sest esialgu on kustutamine ja teritamine väga sagedane tegevus. NB! Olemas ka vasakukäelistele mõeldud harilikud.

Apollo soovitab: Stabilo, Carioca, Mapedi ja Milani tooteid.

 1. Kustutuskumm ja teritaja

Kustutuskummi puhul oluline, et see ikka tõepoolest kustutaks! Teritaja puhul on hea, kui kogujaga teritaja mahuks ka lapse pinalisse ära.

Apollo soovitab  Maped, Milan teritajad, mis lisaks kogujale sisaldavad teisel poolel ka kustutuskummi. Selline kombo hoiab pinalis kenasti ruumi kokku.

 1. Joonlaud

Esimese klassis lapsel peab olema koolis kaasas vähemalt 15-sentimeetrine joonlaud. Alates teisest klassist on koolis tarvis juba 20- või 30-sentimeetrist joonlauda. Kui joonlaua puhul tundub uudne variant flexi ehk painduv joonlaud, siis esimeses klassis võiks kindlasti olla jäik plastikust või puidust joonlaud.

Apollo soovitab: Maped kokkumurtavaid joonlaudu, mis kinnisena on 15 cm ja lahtisena 30 cm, mahuvad  hästi pinalisse.

 1. Liimipulk

On oluline, et liimipulk ka tõepoolest liimiks!

Apollo soovitab: MILAN Liimipulk 8 g Sunset, Liim Apli 20 g

 1. Käärid

Käärid peaksid olema ilusad ja mugavad. Vasakukäelistele soovitame valida erikujulised käärid ja esimese klassi lastele sobivad hästi väiksemad 13 cm käärid.

Apollo soovitab: Maped ja Herlitz tootesarja

 1. Värvipliiatsid

Värvipliiatsid peaksid kindlasti olema kolmnurksed, kuid oluline on ka grafiitsüdamiku jämedus, hea katvus ja teritamislihtsus. Grafiitsisu peaks olema kaitstud LPS (Lead Protect System) süsteemiga, mistõttu maha kukkudes pliiatsi sisu ei purune. Komplekti valimisel tasub jälgida, et pakendil oleks ka 100% FSC märgis, mis viitab, et pliiatsite tootmiseks kasutatud puit on kogutud jätkusuutlikutest metsadest. Pinalisse panekuks on väga head kahe otsaga värvipliiatsid, mis võtavad vähe ruumi, kuid värvivalik on topelt suurem. Kunstitundidesse on soovitav osta siiski suurem komplekt värvipliiatseid, sest usinal värvijal saavad “duo”-d ka poole kiiremini otsa.

Apollo soovitab Mapedi, Carioca, Stabilo ja MILANi värvipliiatseid.

 1. Viltpliiatsid

Ka viltpliiatseid müüakse kolmnurkse kujuga. Head on viltpliiatsid, mis on kahe otsaga. Need võtavad pinalis vähem ruumi – pinalis on 10 viltpliiatsit, kuid kokku 20 erinevat värvi.

Apollo soovitab Mapedi, Carioca, Stabilo,  ja MILANi värvipliiatseid

 1. Õlipastellid ja kuivpastellid

Apollo soovitab Carioca, Maped tootesarju ja Sakura õlipastelle Junior Artist 12 ja 25 värvi Sakura

 1. Plastiliin

Hea plastiliin on kerge, väga plastiline ja hea struktuuriga ega määri käsi. Vahvaks abivahendiks voolimisel on erinevad plastiliini noad.

Apollo soovitab „Plastiliin Giotto Patplume 10x20g klassikalised toonid“ ning plastikust „Plastiliinide nugade komplekt MILAN (8 erinevat)“ samuti  tootesarju Jovi ning Carioca

 1. Akvarellid ja guaššid

Akvarellide ja guaššide puhul oluline hea katvus ja ilusad värvitoonid. Värvide segamiseks on vajalik ka palett.

Apollo soovitab  Carioca, Wig ja  Milan tootesarju

 1. Pintslid

Pintsleid läheb tarvis nii akvarellide (sünteetilise või ponikarvaga) kui guaššide jaoks (seakarvaga).

Apollo soovitab  Campus ja Marabu tootesarju

 1. Veetops (kaanega)

Soovitame osta kindlasti kaanega veetopsi, millele on hea pintslit toetada ning mis aitab vältida vee loksumist lapse kunstiteosele (aga ka lauale või põrandale).

Apollo soovitab  Maped ja M&G tootesarju

 1. Joonistusplokk A4 ja A3

Selleks, et guašši- ja akvarellitööd paberit kortsu ei kisuks, soovitame kunstitundideks paksema lehega plokke või akvarellpaberit.

Apollo soovitab  Vatman tootesarja

 1. Värvilised paberid A4

Värviliste paberite puhul soovitame valida kahepoolseid ning eelistada võiks toodet, kus igat värvi sees rohkem kui üks.

Apollo soovitab  Sulemees ja Ursus tootesarja

 1. Mapp A4

Apollo soovitab  Viquel tootesarja

 1. Raamatupaber

Raamatupaber peaks olema tugev ja kvaliteetne, lisaks soovitame juurde valida sobivas suuruses kilekaaned.

 1. Kilekaaned

Kilekaasi läheb vaja nii vihikutele, raamatutele kui töövihikutele. Mõistlik on soetada nii kilekaasi ja raamatupaberit siis, kui kooliõpikud on juba käes. Vihikutele on soovitav osta samuti tugevamad kaaned.

 1. Lugemispäevik

Tavapäraselt soovitab iga kool või klassiõpetaja, millist lugemispäevikut kasutama hakatakse. Ka tavaline valge vihik sobib hästi.

Apollo soovitab Sulemees brändi tooteid -Kosmos, Öökullid ja Leiutajateküla Lotte lugemispäevikuid

 1. Vihikud ja kaustikud

Vihikute puhul soovitame valida tugeva kaane ja paksema lehega vihikuid. Algklassides kasutatkse põhiliselt 12 leheküljega vihikuid, vanemates klassides meelepärase disainiga kaustikuid. (Valikus leiab ka nn öko-tooteid, mis on tehtud 100% ümbertöödeldud vanapaberist, makulatuuris ei ole kemikaalide ega tsemendi pakendeid.)

Apollo soovitab Pigna, Bradley ja Herlitz tootesarju

 1. Kiirköitja

Kiirköitjad võiksid soovitavalt iga aine jaoks erinevat värvi olla, et lapsel kooli kaasa võttes segamini ei läheks.

Apollo soovitab Herlitz tootesarja