07.01.2022

Kvaliteetsed Moka Alfa kohvid Krugeri veinipoest!

Taevalik kohvinauding Itaaliast! Krugeri veinipoe valikusse on lisandunud hiljuti suurepärane Moka Alfa kohv. Räägime kohvijuttu Krugeri poe omaniku ja perenaise Kristi Krugeriga.

Kristi sõnul on tema pere väga suur Itaalia veinide ja köögi austaja, lisaks meeldib neile tihti reisida. „Iga kord põnevaid Itaalia restorane külastades valime söögikorra lõpetuseks espressokohvi. Itaalias on espressokultuur väga au sees ning kõik kaupmehed üritavad pakkuda oma klientidele parimat,“ selgitab naine.
Veinipoest kohvi leida ei olegi nii tavapärane ning tegelikult on selle taga üks juhus. „Nautisime Moka Alfa kohvi esmakordselt ühes Lõuna-Prantsusmaa Itaalia restoranis ning meile meeldis kohe kohvi mõõdukalt tugev, rikkalik, aga samas mahe ja kreemine maitse,“ meenutab Kristi. „Täpsemalt uurima asudes selgus, et tegemist on 80 aasta kogemusega Sanremo röstijaga, kelle kohvi pakuvad parimad restoranid Liguurias, Monacos ja Prantsuse Rivieras.“ Kuna Krugerid hindasid nii kohvi maitset kui ka brändiga kaasnenud lugu, siis otsustatigi see ka Eestisse müügile tuua.

Nagu paljud veinimõisad, kust on pärit Krugeri veinid, on ka Moka Alfa Itaalia siseturule suunatud väiketegija, kelle esmane huvi ei ole tootmismahu suurendamine ja ekspordiks tootmine, vaid soov säilitada toote eksklusiivsus ja autentsus. Moka Alfa kohvid sisaldavad seitset eri tüüpi kohviubasid Kesk- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Indiast ning selle täpset retsepti hoiab röstija suures saladuses – kogenud röstija segab meisterlikult eri liiki ubasid, et saada ideaalse maitsega kohvi. Alfa Supremobar sisaldab 80% araabika ja 20% robusta kohviube, tegemist on tumeda röstiga ning kohv on mõõdukalt tugev, rikkalik, hästi tasakaalus, mahe ja kreemine.

Kristi kinnitusel on nad klientidelt saanud kohvi kohta juba väga head tagasisidet ning lisaks espresso nautijatele kiidavad Moka Alfa kohvi ka piimakohvi austajad. Kui paljud eelistavad osta kohvipuru, siis Kristi soovitab valida just kohvioad. „Kõige värskemat ja paremat kohvi saab värskelt jahvatatud ubadest, kust ei ole maitse ja aroom veel kadunud.“
Moka Alfa kohvi valmistamiseks on mitu viisi – kasutada võib espressomasinat, aga suurepärase joogi saab ka presskannu abil, kui oad eelnevalt jahvatada.