23.08.2022

Tule reedel, 2. septembril kell 15-19 Viimsi Keskuse koolialgusepeole!

Vahvat tegevust nii suurtele kui ka väikestele koolijütsidele pakuvad PROTO avastustehas, teadusteater KOLM PÕRSAKEST showde ja töötubadega ning MASH MACHINE muusikalaud. Avatud on ka SUUR KOOLILAAT.

Osalemine on kõigile tasuta ning mängudes ja võistlustes kaasa lööjatele jagame lisaks ka vahvaid auhindu! Tule Viimsi Keskuse aatriumis toimuvale peole kogu perega ja võta sõbradki kaasa! 

 

TEADUSTEATER KOLM PÕRSAKEST

15.00-15.30 teadusshow 
15.30-17:00 töötuba 1
17.00-18.30 teadusshow
17.30-19:00 töötuba 2

Podisevad nõiajoogid, maagiline toss ja isegi tuldpurskavad draakonid! Teadusteater Kolm Põrsakest tegeleb muinasjuttudest ja maagiast palju põnevamaga – teadusega! 

TEADUSSHOW

Kolme Põrsakese teadusshow on vaatemäng, mida naljalt ei unusta. Kuumadel suvepäevadel, aga miks mitte ka lumevaestel talvedel, kattub maa maagilise, lund meenutava, uduga. Kui aga rõõmu toovad hoopis värvid ja soojus, siis pole ka mingi probleem teha ilutulestikku toas. Ning nagu ühest korralikust show’st ikka, ei puudu kindlasti ka välk ja pauk. Aeg möödub lõbusalt ning kõik teadushuvilised saavad kauba peale ka uusi lahedaid teadmisi.

Päeva jooksul toimub kaks teadusshowd, mis vahelduvad töötubadega.

TÖÖTOAD JA NUPUNURK

Teadustöötuba on lahe võimalus ajusid ragistada mõne lõbusa teadusülesande kallal. Töötubasid viivad lustakalt ja turvaliselt läbi teadusteatri juhendajad, tagades lastele juhised ja vahendid. Töötubades ei ole õigeid ega valesid vastuseid, erinevate lahenduste piiriks on vaid osalejate enda kujutlusvõime. Siiski kehtivad loodusseadused, mis juhendajate poolt ka töötoa jooksul lahti seletatakse praktiliste näidetega. Teadustöötuba sobib kõigile lastele ja noortele, kellele meeldib ise tegutseda ja miskit toredat välja mõelda. Ka kõige tõrksam väike teadlane asub juhendajate abil siin usinalt tegutsema.

Toimub kaks inseneeria töötuba, kaks köögikeemia töötuba, lisaks väike nuputamisülesannetega nupunurk. 

Viimsi Keskuse koolialgusepidu Teadusteater Kolm-Porsakest

PROTO AVASTUSTEHASE VABALENNUMASIN  

Kui palju on sinus kotkaverd? Siruta mägede kohal tiibu ja pane ennast proovile!

Lennundusajaloo üks pioneere Otto Lilienthal on öelnud: „Me usume, et õhus lauglemisest võib saada spordiharrastus, mis on võrreldav jalgrattasõiduga.“ Linnu kombel lendamise unelm on peaaegu sama vana kui inimkond ise, kuid vähesed teadmised aerodünaamikast on unistajatele ikka kaasa toonud õnnetusi. Õnneks on teadmised areodünaamikast arenenud. Habrastest hanesulgedest tiibade asemel, millega esimesed julged oma katseid tegid, on nüüd olemas turvalisem viis lennuhimulisi pilvede vahele seiklema saata. Avastustehase vabalennuaparaat sätib su õigesse lennuasendisse ja viib VR-prillide abil kõrgele Alpide kohale. Mis tunne on kotkal taeva all?

Lennumasinal lendama on oodatud kõik, kel pikkust vähemalt 1,5 meetrit. Atraktsioon on kõigile tasuta.

Viimsi Keskuse koolialgusepidu Proto-vabalennumasin

MASH MACHINE MUUSIKALAUD

Tule loo, improviseeri ja mängi ise muusikat!

The Mash Machine’i puhul on tegemist mängulauaga, mille eri muusika elementidele vastavaid nuppe ringi asetades tekivad helid. Teha pole vaja muud, kui spetsiaalsele lauale paigutada erinevaid klotse, mis muusika helisema panevad – mängides klotsidega tekib muusika. Üks osa klotse loob lauale paigutades meloodiat, teine osa bassi- ja kolmas osa trummihelisid ning neljandaks on olemas ka klotsid, mis lisavad muusikapalale vokaalosa. Mash Machine teeb igaühest muusiku!

Viimsi Keskuse koolialgusepidu Mash-Machine

Päeva juhib PILLE-RIIN KARRO

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo