25.05.2022

Ökomärgisega Dantoy plastlelud XS Mänguasjades

Taani pereettevõtte Dantoy plastmänguasjad kannavad ökomärgist ning on toodetud säästvalt ja ringmajanduse põhimõtteid järgides. Materjalina kasutatakse bioplasti, ümbertöötatud plasti ja tootmisjääke.

Juba enam kui 50 aastat Taanis mänguasju arendav ja tootev pereettevõte Dantoy on Põhja-Euroopa suurim plastmänguasjade tootja. Ettevõte on hinnatud oma toodete kõrge kvaliteedi ja ökoloogiliselt säästva tootmisprotsessi poolest. Pea kõik Dantoy põhikollektsiooni toodetest kannavad põhjamaade ökomärgist Nordic Swan ÖKO ning vastavad maailma rangeimatele plastmaterjali nõuetele – need ei sisalda ftalaate, lõhnaineid, BPA-d ega muid kahjulikke komponente ning on toodetud säästvalt. Eesrindlik on Dantoy ka ringmajanduse põhimõtete järgimisel. Põhjamaade ökomärgis põhinebki toote elutsüklil ning keskkonnamõju hinnatakse alates toote tooraine sünnist kuni hilisema taaskasutamiseni.

XS_Manguasjad_Viimsi Keskuses

Tootmisjääkidest valmistatud sari Dantoy Green Bean toodetakse tehases tekkivatest plastijäätmetest. Kuna tooted valmistatakse hetkel saadaolevate plastijäätmete juhusliku segamise teel, siis on nende mänguasjade värvitoonid alati ainulaadsed. Sarja toodetakse piiratud mahus ehk just nii palju, kui palju tekib parajasti jäätmeid.

Bioplastist sarjad Dantoy Bio ja Tiny Bio on valmistatud looduslikust materjalist toodetud plastist, mille tooraineks on suhkruroo etanool. Supermaterjalina on bioplast omakorda ka 100% taaskasutatav.

Ümbertöötatud plastist sari Dantoy Blue Marine Toys on brändi uusim tooteliin ning valmistatud plastist, mis saadud kalatööstuse võrkude, traalide ja köite ümbertöötamisest.

XS_Mänguasjad Viimsi Keskuses

Dantoy soovib oma mänguasjade kaudu pakkuda lastele ja peredele õnnelikke mänguhetki. Selleks, et mänguasjad lapsi köidaksid, on Dantoy tootearendusse kaasatud lapsed ise ning koostööd tehakse ka paljude lasteaedadega. Valikus on lelusid nii oma esimesi maailmaavastusi tegevatele imikutele kui ka aktiivset tegevust vajavatele mürsikutele. Esindatud on mänguasjad rollimängudeks, õue-, aia- ja liivakastilelud, vahvad mänguautod ja -sõidukid, pealeistumist võimaldavad autod ja jooksurattad ning ranna- ja veemänguasjad.

Dantoy mänguasjade valikuga saad tutvud meie XS Mänguasjade mänguasjapoes.