14.04.2021

Kasulikke nõuandeid Kingaprofi kingseppadelt

Enne kui stardib suvi, tasub kriitilise pilguga üle vaadata ka oma jalatsikapp: talvejalatsid vajavad enne suvepuhkusele saatmist põhjalikku puhastamist ja vajaduse korral parandamist ning suvejalatsid hooajaeelset hooldust.

KingaProfi kingsepad tuletavad meelde, et kui oma häid ja mugavaid jalatseid korralikult hooldada, teenivad need meid järjest mitu hooaega, säilitades kauni välimuse. Talvejalatsite suurimad vaenlased on niiskus, lumi ja sool, mis on jalavarjude suhtes armutud. Talvine jalatsihooldus nõudis meilt iga päev jalas olnud saabaste või kingade regulaarset hooldust ning niiskuskaitse kasutamist. Nüüd, enne jalatsite talvekorterisse panekut, tasub üle vaadata ka kontsaplekid ja tõmblukud ning kui vaja, lasta need kingsepal parandada. Väga sageli saavad niiskusest kahjustada ka nahast pooltallad, mille puhul kingsepad saavad paigaldada märksa vastupidavamad lahendused. Töökojast saab samuti abi katkiste õmbluste ja muu korral, et kantud ja katkistele jalanõudele värskem lihv anda.

Hoiulepaneku eel tuleks jalanõud kindlasti korralikult puhastada, kuna pärast pikka seismist on neist mustust väga raske välja saada. Kontrollida võiks ka sisetaldu, mis tahavad aeg-ajalt uuendamist. Samuti tasub mõelda kaitsekreemile, mis nagu inimestegi puhul hoiab naha kauem värskena. Kõige suurema veana toovadki kingsepad välja selle, et inimesed jätavad jalanõud pärast intensiivset kasutusperioodi lihtsalt hooldamata.

Suviste jalanõude puhul tasub kontrollida esmalt kontsaplekkide korrasolekut ja lasta need kingsepal vajaduse korral välja vahetada. Samuti vajavad ka suvejalatsid kaitsekreemi, ehk ka uut mugavat sisetalda ning liiast ei ole ka niiskuskaitse. Kel endal jalatsite hooldamise vallas oskusi või aega napib, saab seda lasta teha Kingaprofi kingseppadel. Kindel on see, et kogenud meistrite käe all saavad viisakama välimuse ka kõige väsinumad jalanõud.

KingaProfi kingseppade osavate käte all saavad terveks ka käekotid ja teised nahast aksessuaarid, samuti tasub nende toodete puhul mõelda sobivate hooldusvahendite hankimisele. Lisaks kuulub KingaProfi meistrimeeste teenuste hulka võtmete ning siltide ja kleebiste valmistamine, valikus on ka kellarihmad, samuti saab vahetada kellade, auto- või väravapultide patareisid.

KingaProfi töökoda on avatud Viimsi Keskuses iga päev.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo