12.12.2022

Hubane ja ohutu LED-küünal

Kauni tulekumaga jõulumeeleolu ja romantilise atmosfääri saab luua ka kunstvalgusega. Elava tulega küünalde jaoks on olemas mugav ja ohutu alternatiiv – LED-küünal. 

Tuleleegil on inimhingele eriline mõju. Tuli annab meile soojust ja loob turvatunnet ning leegi valgus pimeduse taustal teeb olemise mõnusalt hubaseks.

Elavat tuld on tänapäeval üha enam asendamas modernsed valgusallikad. Laes või toanurgas helendab meil tõrviku asemel heledalt lamp ning lõkke saab praksuma panna televiisoris. Ka elava tulega küünalde jaoks on olemas mugav ja ohutu alternatiiv – LED-küünal. 

LED-küünal on ohutu

Põleva tahi ja sulava vahaga traditsioonilised küünlad on kaunid, kuid LED-küünaldel on vahaküünalde ees hulk eeliseid. Peamine neist on loomulikult tuleohutus. LED-küünal ei nõua pidevat tähelepanu, sest põlemise asemel moodustab küünlaleegi LED-valgusti. Võid sättida oma küünla lihtsalt riiulile, seadistada taimeril aja, millal leek end särama lööb, ja õdus valgus kaunistab tuba õigel ajal nagu kellavärk. 

LED-küünal põleb kaua

LED-küünal imiteerib loomulikku tuleleeki, kuid põleb hästi pikalt, sest toiteallikaks on patareid. Kuna LED-valgus ei vaja eriti palju elektrit, siis kestavad ka patareid üldjuhul samuti pikalt ning neid tuleb vahetada harva. 

LED-küünal ei määri, saasta ega tekita allergiat

Aeganõudev küünlavaha eemaldamine linikutelt LED-küünlaid kasutades probleemiks ei ole. LED-küünal ei tahma ega levita põlemisel õhku ka ebameeldivat lõhna või aroomi. Eriti hästi sobib LED-küünal elamisse, kus on lapsed või lemmikloomad. Ettearvamatus jooksuhoos ümber lükatud LED-küünal midagi põlema ei pane ega ära ei määri. Patareide suhtes tuleks siiski olla hoolikas ning paigaldada need nii, et väiksemad lapsed neid kätte ei saa. 

Koduekstra LED-küünalde valik on suur. Saadaval on nii erineva kuju kui ka suurusega küünlaid ning nii traditsiooniliste vahaküünalde sarnaseid kui ka pisut julgemaid disaine. Isegi väike teeküünal on omale LED-küünlast alternatiivi leidnud. Traditsiooniliste vahaküünalde küünlaleeki imiteerivate LED-küünalde leek väreleb aga niivõrd loomutruult, et tihtipeale on LED-küünalt raske päris leegiga küünlast eristadagi.