29.10.2023

Fotodesse talletatud Simple Sessioni säravaimad hetked

Viimsi Keskuse aatriumis on novembrikuus avatud näitus Simple Sessioni viimase kümne aasta eredamatest hetkedest: 20 fotot rula- ja BMX-sõitude ekstreemsetest momentides 13 ekstreemspordi fotograafilt.

Simple Sessioni sai alguse juba 2000. aastal Tartus ühe sõpruskonna rajatud rulapargist. Viimase 15 aasta jooksul on Simple Session saavutanud aga rahvusvahelise haripunkti suutes kohale meelitada maailma absoluutseid tippe nii rulasõidus kui BMX-is. See omakorda toob kohale maailma ekstreemspordi parimad fotograafid, kelle töid nüüd Viimsisse jõudnud rändnäitusel näha saab.

Võistluse korraldajad Piret Kull ning vennad Risto ja Mario Kalmre on välja valinud 13 ekstreemspordi fotograafi kaadrid hetkedest, millest on jäänud säravad mälestused nii korraldajate, võistlejate kui ka pealtvaatajate mälusoppidesse. Näitusel saab näha 20 meeleolukat fotot rula- ja BMX-sõitude võidupoodiumitest ning ekstreemsetest hetkedest nii võistlusareenidel kui ka linnatänavatel. Esindatud on oma ala parimate fotod, näiteks Teddy Morrelleci, Vince Perraud’i ja Eisa Bakose tööd. Eesti fotograafidest on valikus Artur Sadovski ja Kris Süldi jäädvustused. Lisaks on esindatud fotograafid Ryan Fudger, Arturs Pavlovs, Hikaru Funyu, Merlin Czarnulla, Kaspars Volonts, Naoki Gaman, Nauris Dollins ja Kay Clauberg. Nimekiri andekatest fotograafidest näitab Simple Sessioni tõsiseltvõetavust ja räägib sellest, kuidas igal aastal annab end üles kümneid fotograafe, kes sündmust jäädvustada soovivad.

Sõitjatest on piltidel esindatud näiteks Boyd Hilder, Reed Stark, Alex Kennedy, Gaspar Guendulain, Rim Nakamura, Joe Jarvise, Jaime Mateu, Yurii Kortun, Greg Illingworth, Honza Navrátil, Andreas Taru, Austin Augie, Chris Gregson, Ben Hennon, Dave Duncan, Danny Leon, Lizard King, Krystian Malczuk, Filippos Kosmidis, Diego Fiorese ja Brandon Loupos. 

Näitus annab edasi Euroopa suurima ekstreemspordisündmuse tunnet ja seal käinute emotsioone. Esimene paeatuspaik rändnäitusele oli Tartu Kaubamaja. Viimsi Keskuses saab näitust vaadata 30. oktoobrist 27. novembrini.

Simple Session toimus Tallinnas Põhjala tehases sel aastal viimast korda. 2024. aasta augustikuus (24.-25.08.2024) leiab festival aset Tartu Kammivabrikus ja sealt edasi 2025. aastal 25. korda juba taas Unibet Arenal.

Lisainfo www.session.ee

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo