06.03.2022

Biomarket aitab katta toidulaua mahedalt ja maitsvalt

Tänu Biomarketile on ökoloogiliselt puhtad ja mahedad toidukaubad meile kõigile mugavalt kättesaadavad. Sortimendis on olemas kõik igapäevaselt vajaminevad toiduained.

Hoolimine iseenda ja enda lähedaste eest, aga ka mõtlemine meid ümbritsevale keskkonnale saab alguse meie endi valikutest. Miks mitte alustada paremate valikutega kattes toidulaud mahetoodetega.

Mahetoodetena on saadaval kõik toidukategooriad

Viimsi Biomarketi kaupluse juhataja Heli Söödi kinnitusel on nende valikus olev kaup valdavalt sertifikaadiga ökotooted, kuid valikut rikastavad ka põnevad Eesti talukaubad. „Kui vahel arvatakse, et Biomarketis on saadaval vaid teatud erilisemad tooted, siis tegelikult saab siit lauale nii leiva, piima ja munad, juurvilja ja liha kui ka valmistoidud ja maiused,“ kinnitab juhataja.

Biomarket Viimsi Keskuses

Heli soovitab toidulaua planeerimist alustada sellest, et mõelda läbi, kellele ja mida valmistada soovitakse. „Üks oluline osa keskkonnateadlikust tarbimisest on raiskamise vältimine – kui menüü hoolikalt paika panna ning seda järgides poering teha, on palju kindlam, et hiljem ei pea juhuslikult korvi kuhjatud ja hiljem kasutamata jäänud toitu minema viskama.“

Alati on hea eelistada toitu, mis kodumaise päritoluga. „Biomarketi partneriteks on valitud valdkonna juhtivad tootjad, enamus nendest väiketootjad, kelle toodete puhtuses ja kasulikkuses oleme veendunud ning kelle tooteid julgeme soovitada ka oma klientidele,“ lisab Heli. Biomarketi külmvitriinidest tasub näiteks avastada Pajumäe talu piimatooteid, Märjamaa Lihatööstuse talle-, lamba- ja lihaveiseliha, Dirhami kalatooteid, Rebaseonu suitsutatud lihakraami ja muud maitsvat. Paljud köögiviljad jõuavad poodi läbi Lõuna-Eesti Toiduvõrgustiku, kanamunad Äntu Mõisast või Punamäe talust ning ka teised igapäevaselt vaja minevad toidukauba jõuavad lettidele kohalikelt toidutootjatelt.

Perenaiste elu teevad lihtsamaks Biomarket Deli valmistoidud

Valmistoitudena on Biomarketis saada maitsvad salatid, hummused ja pestod; soojendamiseks mõeldud karrid ja juurviljaroad. Kõik kaupluse delitooted valmivad Balti Jaama Biomarketi kokkade käe all ning tooraineks kasutatakse võimalusel öko-märgistusega toiduaineid. Hea uudisena on Biomarket Deli toodete valik Viimsis äsja ka oluliselt laienenud.

Biomarket Viimsi Keskuses

Rikkalik pakendivaba kaalukauba valik

Väga paljusid kaupu saab Biomarketist osta keskkonnasõbralikult pakendivabalt ja kaalukaubana – täpselt soovitud koguses ja soovi korral ka oma pakendisse. Nii on saadaval näiteks jahud, helbed, kruubid, pasta, pähklid, seemned, kuivatatud puuviljad ja palju muud. „Meie kaalukauba sortiment on tõesti väga palju suurenenud ning rohkelt austajaid leidnud,“ kinnitab Viimsi Biomarketi juhataja. „Näiteks on paljude lemmikuks kuivatatud mangoviilud, viigimarjad, aprikoosid ja pähklid. Ka külmkuivatatud marjad – näiteks külmkuivatatud kirsid tumedas šokolaadis, külmkuivatatud mustikad, maasikad või vaarikad on maitsvad ampsud.“ Laias valikus on kaalukaubana saadaval ka värskeid puu- ja köögivilju.

Biomarket Viimsi Keskuses

Hoolega valitud ja kontrollitud toidukaup nii kodu- kui välismaalt

Ka kaugemalt toodud toidukauba osas on Biomarket hooliv. Sisse ostetakse vaid parimaid kontrollitud mahekvaliteediga tooteid. Jälgitakse, et kaubad oleks toodetud keskkonnasõbralikult ning samal ajal ka sotsiaalselt vastutustundlikult. Paljud Biomarketi kaubad, näiteks kohvid, teed ja šokolaadid kannavad õiglase kaubanduse märgistust.

Maiasmokkadel on hea teada, et maiustustegi valik on Viimsi Biomarketis mitmekesine, pakkudes valikut pulgakommidest kuni nõudlikumatele maiustajatele meelepäraste käsitööšokolaadideni.

Ökoloogiliselt puhas ja tervislik mahetoit on loodussõbralik valik – Biomarket tõestab, et see ka maitseb suurepäraselt.

Biomarketi kauplus on Viimsi Keskuse I korrusel avatud E-L 10-21, P 10-19