07.08.2017

Viimsi Keskuse 2 aastat koos põnevate kaupluste ning lojaalsete klientidega

 

Viimsi Keskus tähistab augustis juba 2. sünnipäeva – aastad on läinud lennates ja väga põnevalt. Ilmselt ei kujutaks paljud kohalikud elanikud oma päevi enam ettegi paljude kaupluste, meelelahutuskohtade ja teenusteta, mida keskuses külastada ja kasutada saab. MyFitnessi spordiklubi on hommikust õhtuni täis rahulolevaid treenijaid, erinevates söögikohtades einestavad maitsva toidu nautijaid, Ku:lsa:lis on alati rohkelt bowlingufänne ja Selveris argiostude tegijaid. Uurisime keskuse neljalt poelt, milliseid kaupu viimsilased nende juures enim eelistavad.

Viimsi Keskuse Apollo raamatupoe juhataja Helen Valdma sõnul on nende kaupluses ootuspäraselt kõige populaarsem toode ikka raamat. Tugevat esikohta on hoidmas laste ilu- ja teabekirjandus ning kõige popimaks lasteraamatuks endiselt Harry Potter. Heleni kinnitusel on Viimsis rohkelt lugemishimulisi lapsi ja noori, kellest paljud huvituvad ka ingliskeelsest kirjandusest – 2017. I poolaastal toodigi valikusse suures koguses uusi ingliskeelseid raamatuid.

Teisel kohal on Viimsi raamatufännide hulgas ajaloo- ja elulooraamatud, samuti hoitakse ennast kursis psühholoogia ja tervise uuemate trendidega. Selles vallas olid esimesel poolaastal kõige ostetavamad raamatud Voldemar Veedami, Carl B Wall’i „Purjetamine vabadusse“,  Norman Ohleri „Patsient A“ ning Liisa Orava „Toida oma tervist. Haiguste ennetamine ja tervise taastamine õige toiduvaliku ja loodusraviga“.

Juhtaja sõnul ostetakse meelsasti ka ilukirjandust ja tema sõnul on tore näha, et kohalikud autorid on viimasel ajal väga populaarsed. Kõige ostetum raamat 2017. aasta I pooles oli Indrek Hargla uus romaan „Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“.

Mänguasjade hulgas oli esikohal loomulikult laineid lööv spinner,  popimaks lauamänguks Dobble. Parimaks plaadiks kujunes klientide ostude järgi CD “Jaak Joala & Radar – Minu elu” ning filmiks multikas “Trollid.”

Aastaid paljude kohalike lemmikkohviku Delicato omaniku ja juhataja Elina Krooni sõnul on armastatud toidukoha uueks hitiks catering. Juba mõnda aega pakutakse toitlustust sünnipäevadeks, pidudeks ja niisama sõpradega koosviibimisteks ning paljud Viimsi elanikud on seda võimalust usinalt ka kasutanud. Üle ega ümber ei saa Delicato imelistest tortidest, mis on kuulsad ka väljaspool Viimsit. Elina sõnul eelistatakse suvel eelkõige just jahuvabasid torte ja kooke, muidugi on nõutud vanad klassikud – Pavlova ning Napoleoni koogid.

Kevadel uuenes oluliselt Delicato menüü ning nüüd naudivad püsikliendid oma argilõunaid just seal – Elina sõnul on kohviku lõunapakkumistes esindatud supid ning praed klientide poolt hästi vastu võetud ja seega pakutakse seda võimalust kindlasti edasi.

Lemmikloomapoe Urr & Nurr esindaja Kätlin Janseni kinnitusel müüakse kaupluses kõige enam kassi- ja koeratoitu, mille sortiment on üks suurimaid võrreldes teiste turul olevate lemmikloomapoodidega. Kliendid eelistavad hea meelega just märgtoitusid ehk konserve, mis on inimtoiduks sobilikest toorainetest ning ilma igasuguste kunstlike lisanditeta.

Väga populaarseks kaubaks on ka Saksa firma HUNTER tooted, mida eelistavad lemmikloomapidajad üle maailma. Sortimendis on käsitöö kaelarihmad, pesad nii kassidele kui koertele, maiustused, hooldusvahendid ja palju muud. Kassi- ja koeraomanikud hangivad hea meelega poest oma lemmikutele ka brändi KONG mänguasju.

Kauplusesse on lisaks peremeestele oodatud ka loomad ise ning tihti satuvad nad siis ka Urr & Nurr sotsiaalmeedialehtedele.

Viimsi Juustukuningate kaupluse peremehe Taavi Porkveli kinnitusel on poe üheks hitt-tooteks kuulus sinepikaste tilli ja meega. Tegemist on juustukastmega, mida võib kasutada igal pool ja mehe sõnul on teada lugusid, et inimesed söövad seda isegi lusikaga otse purgist.

Taavi sõnul hindavad Viimsi elanikud ka vanemaid lehmapiimajuustusid ilma mingite lisanditeta – eriti meeldivad klientidele juustud, millel on laagerdumise käigus välja tulnud hamba all krõmpsuvad juustuproteiini kristallid. Paljude kohalike juustusõprade lemmikuteks on ka erinevad kitsepiimajuustud – kõige populaarsem nendest on Arina kitsepiimajuust koriandri- ja lambaläätsedega.
Juba peagi on Viimsi Keskusesse tulemas uusi kaupluseid ning lisandumas on ka muid põnevaid uudiseid. Viimsi Keskus tänab oma seniseid lojaalseid kliente ning ootab neid ikka ja jälle külla.

 

 

 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo