08.07.2020

Vannitoariiul plastivabaks!

Looduskosmeetika tootjad kutsuvad igapäevastele hügieenitoimingutele vaatama uue pilguga ning mõtlema toodete pakendite keskkonnasõbralikkusele.

Kauplustes juuksehoolduse, deodorandi- ja hambapastariiulite vahel jalutades näeme üldjuhul märkimisväärsel hulgal plasti. Ent saab ka teisiti. Euroopa suurimad mahetoodete tootjad pakivad juuste, keha ja hammaste pesemiseks mõeldud tooted valdavalt juba klaaspakendisse, innovaatilisemad tegijad pakuvad alternatiiviks hamba- ja juuksepesutablette ning deodorante kartongpakendis või klaaspurgis.

Hambapasta kolib klaaspurki

Hambapesu tavaharjumusi kõigutavad pastad, mida tuubis pigistada ei saagi, vaid tuleb hoopis spaatliga klaaspurgist hambaharjale tõsta. Üllatuseks polegi see nii keeruline. Pealegi näeb purk vannitoariiulil äge välja. Looduskosmeetikabränd Ben & Anna on oma loodusliku sisu ja mahesertifikaadiga süsimusta hambavalgendaja ning kõik hambapastad pistnud just klaaspurki. Värskendava mündimaitsega astelpaju- ja aaloemahla ning ananassitõmmist ja salveileotist sisaldavate hambapastade hulgast leiab sobiva nii tundlikele hammastele kui ka hammaste valgendamiseks. Valgendamistriki teeb ära siinjuures bambusesüsi.

Deodorantide uus põlvkond

Söögisooda, kookosõli ja shea-või on teada-tuntud loodusliku deodorandi koostisosad, mille Ben & Anna on vorminud pulgaks ja pakendanud looduses kenasti lagunevasse kartongi. Muljetavaldavalt tõhusad deodorandid on mahedad ega sisalda alumiiniumisoolasid. Iga Ben & Anna deodorandi ostuga toetad muuhulgas ka ookeanide plastprügist puhastamist korraldavat keskkonnaorganisatsiooni One Earth – One Ocean.

I+M Naturkosmetiku meeldivalt pehme ja kreemise tekstuuriga ning lõhnameeli paitavate aroomidega deodorandid on leidnud pakendiks klaaspurgi. Esmapilgul kummalisena tunduv viis deodoranti purgist näppudega kaenlaalusele kanda saab kasutades siiski kiiresti omaseks, sest toode ise on väga tõhus.

Ben & Anna ja I+M Naturkosmetiku looduslikud kosmeetikatooted leiad Biomarketi ilutoodete riiulist.

Tekst: Ireen Reilandt, Biomarketi tervise- ja iluvaldkonna juht
Fotod: Biomarket, Ben & Anna

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo