25.03.2019

Trendikas ja värviline kevad

Kevade saabumisega tekib vahel soov ka enda garderoobi värskendada – isegi väikeste täiendustega saab välimusele uudsust ja trendikust lisada. Miks mitte valida moodsad päikeseprillid või hoopis mustrilised sukad. Viimsi Keskuse I korrusel asuva Pro Optika prillipoe turundusjuht Aveli Karba ning Sokisahtli sokipoe asutaja Piret Ilver tutvustavad kõige olulisemaid aksessuaarisuundi.

 

Aveli sõnul domineerivad päikseprillimoes ülisuured maskitüüpi prillid, mille on massidesse viinud maailmakuulsad staarid. “Kim Kardashiani nähakse tihti just selliseid päikeseprille kandmas ning loomulikult on teda hakatud järgima,” nendib naine. “Moodsatel suurtel prillidel on ka kaunistused ja logod – need on väga silmapaistvad ning lisaks pakuvad need ka suurepärast kaitset päikese eest.”

MaxMara288€

Turundusjuhi kinnitusel on päikeseprillid sel hooajal üsna sportliku tegumoega. “Tõeliselt trendikad on ka sirmitüüpi prillid,” tutvustab Aveli. “Need võivad olla näiteks peegelklaasidega või sportlikes neoontoonides.”

Glamuurisõpradele on siiski valikus ka mitmesugused tähelepanumagnetid – selle suuna prillidel on rikkalikult kaunistusi pärlite, kalliskivide, rippuvate ornamentide ja mitmesuguse ülepaisutatuse näol. “Igati lubatud on kokku miksida erinevaid mustreid, värve ja materjale,” kinnitab naine. “Leopardid, kilpkonnad, sebrad, lillemustrid, triibud ja täpid on mustrite hulgas domineerimas.” Samuti on aktuaalne geomeetria ehk siis futuristlikud kolmnurgad, rahulikud ruudud, sümmeetrilised ringid ja sujuvad ovaalid.

Aveli sõnul on ka kiisusilmad moes. “Hetkel esindab kassisilma prillimudelit ajalugu 40ndatest tänapäevani – ehk kuju on võtnud kaasa erinevate ajastute stiile ja tänastes mudelites on kokku saanud vallatus, kirglikkus, julgus ning kogemused.”

 

PRO OPTIKA_0079_161177_2.jpg

 

Lõpetuseks soovitab naine eelistada värvilisi prilliklaase. “Kõige rohkem on pildis kollased klaasid, kuid on ka rohelisi, siniseid, oranže, mitmevärvilisi ja peegelklaase,” soovitab Aveli. “Kõiki neid värve kasutatakse nii päikeseprillides kui ka tavaprillide klaasidel, seega on valik prillikandjatele värvikirev ja lai.”

 

Suka- ja sokitrendidest toob Piret Ilver esile keskkonnasäästlikkuse. “See suund on nii tootjate kui ka tarbijate hulgas üha enam populaarsust kogumas,” leiab naine. “Ostjad huvituvad lisaks toodete väljanägemisele ka sellest, kuidas ja kus need toodetud on ning loomulikult mõtlevad sellele ka brändid.” Sokisahtli tootevalikus on olemas Ecocare sukkpüksid, mis on toodetud säästva arengu printsiipe järgides ja mille tootmisele kulub 70% vähem ressursse. NILIT® Ecocare mitmekihiline nailonlõng on toodetud nii, et taaskasutatakse tootmisest tekkinud nailonijääke ja seeläbi tekib uus kiud, mille tootmisel säästetakse materjali, vett ja viiakse jäätmete tekkimine miinimumini.

shutterstock_385026541

Oluline on ka see, et Ecocare lõng on ühtlane ja kvaliteetne ning kandmisel mõnusalt pehme. Sukad on saadaval nii ühevärvilisena kui ka mustrilisena. Ja mis peamine – klientide tagasiside on olnud siiani tõeliselt rahulolev ning positiivne.

Lisaks toob Piret välja, et sel suvel toimub Eesti laulu- ja tantsupidu. Sokisahtli poodides on juba praegu saadaval selle suurürituse meened – lisaks sokkidele ka särgid, sallid ja palju muud. “Nii olulisel sündmusel võiks kindlasti kanda midagi teemakohast,” leiab naine. “Ja loomulikult saab kaunimustrilisi tooteid kasutada ka igal muul ajal.” Sokisahtli valikus on nii rahvariietega sobituvaid sukkpükse ja põlvikuid, aga ka lihtsalt rahvuslike motiividega tooteid – näiteks lipuvärvides sokke ja muid esemeid.

Mehi üllatab Sokisahtel tippkokk Joel Ostratiga valminud kokasokkidega – lõbusate sõnumite ja piltidega sokid muudavad iga kandja toiduvõluriks. Ja mis veelgi parem – märtsikuus peab Sokisahtel sünnipäeva ning klientide jaoks tähendab see sõbralikumaid hindu – ostes 5 või enam toodet on hinnad lausa 30% soodsamad.

_MG_9007

Viimsi Keskuse I korrusel asuvad Pro Optika ja Sokisahtli kauplused on avatud E-L 10-21 ning P 10-19.