27.01.2020

Raasiku Õlletehas avas Viimsis esinduspoe!

Viimsi Keskuse esimesel korrusel on alates 1. veebruarist avatud Raasiku Õlletehase esinduspood – tule uudistama!

Raasiku kandi õllepruulimise traditsioonid on iidsed ja ulatuvad pea tuhande aasta tagusesse aega. Juba aastal 1266 on mainitud Raasikut tsisterlaste kloostri asukohana, kus munkadel oli oma pruulikoda. Jõelähtme jõe kaldale, üsna muistse ohvriallika lähedale, rajas mõisa, veski ja pruulikoja ka Rootsi väepealik Pontius De la Gardie. Läbi pimeda keskaja, usupuhastuste ja sõdade olid Raasikuga seotud tuntud balti aadliperekonnad: Taubed, Stackelbergid, von Bohmid, Brevernid, kes olid kindralid, riiginõunikud, diplomaadid; aastast 1774. edendas kohalikku elu Pariisist saabunud Vene diplomaat Herman Ludwig von Löwenstern, tulevane Eestimaa asekuberner – oma muu tähtsa tegevuse kõrvalt hoidsid nad kõik usinalt elus ka kohalikke viinakööke, pruulikodasid ja kõrtse.

Tänapäevase õllekultuuri alustala Raasikul on Raasiku Õlletehas. Vastukaaluks maitsetule ja lõhnatule pastöriseeritud plekkpurgiõllele hakkas aastal 2013 sõpruskond elava õlle nautlejaid otsima Eestisse sobivat õlletehnoloogiat käsitööõllede tootmiseks. Kõrvutati Tšehhi, Saksa ja Austria tegijate kogemused ning soetati Raasikusse esinduslikud roostevabad õllekeetmise ja -kääritamise mahutid koos vajalike kraanide ja mõõteriistadega. Viru-Nigulast, Baierimaalt ja Viinist pärit õlletehnoloogide töö tulemusena hakkas katse-eksituse meetodil Raasiku Õlletehase kraanidest voolama Raasiku päris oma esimene elav õlu, samasugune hea ja aromaatne õlu, nagu seda tunti juba tuhat aasta tagasi!

Tänaseks on pastoriseerimata käsitööõllesid tootva Raasiku Õlletehase tootevalikus oma pilsner, marzen, meeõlu ja laager, mida pakutakse nii vaadiõllena kui ka pudelisse villituna. Lisaks on kõigi kaljaarmastajate rõõmuks valikus ka traditsiooniline kääritatud kodune kali.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.