21.11.2016

Pood kuhu on oodatud nii kassid kui koerad

tüdrukud

 

Urr&Nurr on Eesti kapitalil põhinev lemmikloomade kauplustekett, mis sai alguse Viimsist. Pereettevõttena tegutsevas firmas on äriga seotud kõik liikmed, peretütar Kätlin Lauren juhatab igapäevast tööd Viimsi Keskuses asuvas kaupluses.

 

Kätlin, teie pere elab Viimsis. Mis teile siin kõige enam meeldib?

Oleme Viimsiga seotud olnud juba mitu põlvkonda. Hindame kõrgelt siinset ühte hoidvat kogukonda ning meie imelist rohelist loodust.

 

Kas teil on endal ka lemmikloomi?

Jah, pere peale kokku tuleb üsna suur ja kirju seltskond, kuhu kuuluvad üpris huvitavad isendid nagu Presa Canario, inglise bullterjer, lühikarvaline chow chow, chihuahua, prantsuse bulldog ja ka briti lühikarvaline kass.

 

Millal ja miks otsustasite lemmikloomade poe avada?

Lemmikloomapoe idee tuli otsesest vajadusest kvaliteetsete hooldusvahendite ja toitude järgi oma lemmikutele. Samuti soovist edendada Eestis lemmiklooma kultuuri.

 

Kui lemmikloomade sõbralik koht Viimsi on?

Üldiselt on Viimsi väga avatud ja sõbralik lemmikute suhtes, aga eks üksikuid kitsarinnalisi inimesi kohtab ka parimates paikades.

Kõige enam on Viimsis koeri ja kasse, kuid klientide põhjal võime öelda, et esindatud on kõik loomaliigid – koerad, kassid, linnud, närilised jne. Meil on vähe kliente, kellel oleks kodus vaid üks lemmikloom.

 

Mida üldse peaks eelkõige mõtlema, kui on plaan endale lemmikloom soetada?

Tähtis on mõelda ajale ning millist liiki tegelane endale võtta.

Kas mul on aega, et tema eest hoolitseda, kui palju tal oleks liikumiseks ruumi vaja, kui palju ta sööma hakkab ja kas mul on kvaliteetse toiduaine pakkumiseks võimalusi, kas mul on võimalik tasuda ravikulud, kui juhtub midagi ootamatut – küsimusi tuleb endale esitada väga palju. Näiteks eelduslike ravikulude suhtes tasuks uurida, kas võetava looma vanematel on olnud haigusi, kas antud tõule esineb iseäralikke haigusi/terviseprobleeme? Need ja mitmed muud küsimused tuleks läbi mõelda ja läbi arutada kas endaga või peresiseselt.

Kõige kergemini aitab samastuda lemmiklooma kasvatamisel või omamisel paralleel, et lemmikloom ei erine palju väikestest lastest. Laps küll kasvab suureks ja ühel hetkel saab ise hakkama, kuid lemmikloom toetub oma vajadustes meile terve oma elu!

 

Kas erinevatele inimtüüpidele sobivad erinevad lemmikloomad?

Kõik ei ole kasside või linnukeste sõbrad, kõik ei ole ka koerte, näriliste või roomajate sõbrad. Seda, milline loom kellele sobib või meeldib, tuleb igal inimesel oma sees läbi mõelda ja otsus teha.

Kindlasti tuleks uurida erinevate lemmikloomade iseloomulikke jooni ning vajadusi ja mõelda, kas need sobivad ka sinu isiku või elustiiliga.

 

Kellele on loodud lemmikloomapood Urr ja Nurr?

Urr ja Nurr lemmikloomapoe näol on tegu elustiilipoega, kust leiab peale toidu veel põnevaid aksessuaare nii lemmikule, tema peremehele kui ka kodu kaunistamiseks. Näiteks on valikus loomateemalisi lampe, kruuse, võtmehoidjaid, küünlaid, käevõrusid ja muud.

Meie kõige tähtsam aspekt on kvaliteet, mida me pakume nii toodete kui teeninduse osas, milles me järelandmisi ei tee. Me ei müü vaid tooteid, vaid pakume ka abi ja anname nõu, kui klient seda vajab – teeme näiteks koostööd erinevate koertekoolide ja salongidega.

Samuti toetame igakuiselt mitmeid varjupaikasid, kellega koos korraldame ka erinevaid teabeüritusi.

 

Millised on kõige põnevamad tooted, mis teie valikus on?

Valik on väga lai ja ka põnevaid tooteid väga palju, näiteks inimtoiduks sobilikust toorainest toidud, põnevad käsitööaksessuaarid, gurmeemaiustused, Surnumere mineraalidest koosnev karvahooldussari, lemmikloomade temaatilised sisustuselemendid (lambid, tumbad, pildiraamid

ja muud).

 

Kas teie kauplust külastavad ka lemmikloomad ise?

Koerte visiidid poodi on juba igapäevased, aga väga põnevad on kassid, kes tulevad koos peremehega kampsun seljas rihma otsas meie poodi uudistama – vahest maiustama, vahest ronimispuid katsetama. Põnevaid loomi käib meil tihti, viimane kõige põnevam külastaja oli siga.

Kõikidest meie vahvatest klientidest saab pilte vaadata meie Facebooki lehelt – www.facebook.com/Orhidaalia

 

Mis on kõige kummalisem asi, mida teie poest on tahetud osta?

Jalutusrihma skorpionile.

 

Mida ütleksite nendele peredele, kes plaanivad lemmiklooma võtta, aga pole seda erinevatel põhjustel seni veel teinud?

Kindlasti kaaluge oma võimalusi lemmiku eest hoolitsemisel. Lemmikloom toob teie ellu midagi, millest te seni pole puudust võib-olla otseselt tundnud, kuid kui ta teie ellu saabub, siis ühel hetkel taipate, millest seni puudus on olnud.

 

 

Viimsi Teataja 4.11 – http://www.viimsivald.ee/public/Viimsi_Teataja_2016/VT_04.11.16_NETTI.pdf

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo