29.11.2018

Parim valik kiisudele

Kas plaanite suurendada pereliikmete arvu ja tuua koju väikese karvakera? Sel juhul pidage meeles targa inimese ütlus: kassid ei ole loodud siia maailma selleks, et inimestele meele järgi olla. Just meie, inimesed, peame olema need, kes leiavad oma tarkuses sobiva käitumismudeli, et nende loomakestega koos ühe perena elada. Oma ürgses intelligentsuses, isepäisuses ja tarkuses on kassid imelised ja väga huvitavad pereliikmed.

Viimsi Keskuse URR & NURR kaupluseketi eestvedaja Ave Lauren-Kriisa annab nõu, milliseid tooteid on kassidel täisväärtusliku elu jaoks vaja.

Toit – tervise alustala karnivooridele (lihatoidulistele) sobivas koostises.  Oluline on jälgida reaalset liha sisaldust toidus. Kiisupoega tuues on mõistlik alati küsida, mida ta on ema kõrval kasvades seni söönud – kas talle on antud kuivtoitu, konserve, toortoitu jne. Esimesed päevad uues kodus on stressirohked ja sel ajal võiks kassipoeg süüa sama toitu, millega siiani harjunud. Kui tegu on kvaliteedilt korrektse ja konkreetsele loomale sobiva toiduga, võib sellega jätkata. Urr & Nurr kaupluste kvaliteedikindla toiduvaliku hulgas leidub kindlasti sobiv igale kiisule. Klientide senine lemmik: rohke lihaga Itaalia kuivtoit Disugual, mille hinnad on vastavalt 400 g – 5,80 €, 2 kg – 19,90 € ja 15 kg – 75 €.

Toidunõud – valikus on metallist, keraamilisi ja plastmassist nõusid, mida müüakse nii komplektidena kui ka üksikult. Kasside puhul on oluline meeles pidada, et kausside alla peaks kindlasti ostma alusmati. Karvakeradel on nimelt komme värsket toitu kausist välja tõsta ja seda kausi kõrval põrandal süüa. Alusmatt on reeglina materjalist, mida on kerge puhastada. Väga hea kvaliteediga on näiteks Hunter kaubamärgi tootevalik. Silikoonist alusmattide hinnad algavad 15,90 €.

Kratsimispuu – peab olema kiisul olemas kohe, kui ta oma uude koju jõuab. Kratsimine on osa loomulikust territooriumi märgistamisest. Osad ronimispuud on väga uhked, mitmete korruste ja pesadega.

Enamus majapidamistes on vajalik ka kassipeletussprei, mis aitab uue kiisu eemale hoida diivanitest ja muudest vahvatest kohtadest, mida võiks uuel pereliikmel tore kraapida olla. Peletussprei Beaphar Stop it cat on hinnaga 9,10 €.

Küünekäärid – väga olulised eelkõige tubastele kassidele. Mõistlik on küüntelõikus igal kiisuomanikul selgeks õppida, sest tubastel kassidel tuleb küüntekasvu hoolega jälgida. Pole neil ju võimalust  küüsi piisavalt  kulutada. Üle kasvanud küüntest võib aga ühel päeval saada mure, mis vajab veterinaari sekkumist. Hea tagasiside on andnud Hunter ja Ferplast kaubamärgi küünetangid, mis peavad vastu ja on mugavad käsitseda.

Kassiliiv – valikus on paakuvad, loodusliku bentoniidi baasil, ränigeeli, puidubaasil kassiliivad jne. Valik on suur ja täieneb pidevalt. Kassiliiva peamine ülesanne omaniku jaoks on tema võime neutraliseerida spetsiifiline lõhn. Soovitame alustada liivaga, mille peal kiisupoeg on harjunud käima. Klientide lemmikuks on paakuv Bentonix kassiliiv, mida on saadaval nelja erineva lõhnaga.

Liivakast – valikus on nii kinniseid kui lahtiseid kassitualette. Lahtine ei sobi kindlasti kassile, kel kombeks usinasti kraapida. Kinnise tualeti puhul ei tohi unustada söefiltrite vahetamist. Kui kiisu algul kinnist tualetti pelgab, võib kasutada seda ka kaaneta ning liivakastiga harjudes saab katuse hiljem peale panna. Vastupidavad liivakastid Ferplasti tootevalikust jäävad hinnavahemikku 18-50 €. Kes aga soovib uuendusliku stiiliga tualetti, siis seda pakub firma Curver.

Kamm/hari – oleneb kassi karva pikkusest ja paksusest. Tiheda karvaga kassidele on vajalik Furminaator (või selle analoog) spetsiaalkamm aluskarva jaoks. Saadaval on mudelid nii keskmise kui pikakarvaliste kiisude kasukatele. Madalakarvalised kassid eraldi kammi ei vaja, kuna nad suudavad ise oma kasuka korras hoida.

Mänguasjad – iga laps, ka loomalaps vajab lelusid. Kiisu puhul oleks tore, kui valikus oleks selline mänguasi, mis tema ürgset jahiinstinkti toetaks. Selleks sobib suurepäraselt kassilaser (hind 5,80 €). Kindlasti võiks olla valikus ka pallid ja kassiõng. Oleks tore, kui kiisul oleksid lelud, millega ta saab üksi mängida ja ka sellised, mida koos pererahvaga kasutada. Interaktiivsete mänguasjade hinnad algavad 5 € ja lõpevad 60-70 €.

 

Viimsi Keskuse I korrusel avatud URR & NURR on lahti E-L 10-21 ja P 10-19.

Kass3