Enne veel kui õue lippad, loe D päike päevitussalongi nõuandeid, kuidas viibida päikese käes ohutult ja kuidas valida endale sobiva kaitsefaktoriga päikesekreem.
Soojad päikeselised suvepäevad on mõnusad.Sageli ei oska me aga hinnata päikesevalguse tugevust ja arvestada faktiga, et varasuvise päikese kiirgus võib olla intensiivne. Probleemide vältimiseks tuleks päikesega piiri pidada ja võtta rutiiniks naha kaitsmine iga ilmaga, sest ka kergelt pilvise ilmaga tungib maale suur osa UV-kiirgusest.
Millise SPF-iga kreemi valida?
Suve algul kontrolli kindlasti üle, ega sinu eelmise suve päikesekreem ei ole vahepeal aegunud. Et kreemi tõhususes aga päris kindel olla, oleks mõistlik osta uueks hooajaks täiesti uus kreem. Viimsi Keskuse D päike päevitussalong soovitab kasutada mineraalseid SPF-iga tootesarju, millel on hulk eeliseid. Kui klassikalises päikesekaitses kasutatakse koos ühendeid, mis UV-kiired endasse neelavad ja seeläbi tekkinud soojuse nahas laiali hajutavad, siis mineraalse päikesekaitse puhul sisaldab toode aga tsingi või titaani ühendeid, mis imenduvad naha pindmistesse kihtidesse ja peegeldavad UVA- ja UVB-kiired kohe naha pinnalt tagasi. Mineraalsetel päikesekaitsetoodetel on pikemaajalisem päikesekaitse ja veekindlus ning pea olematu nahaärrituste võimalus. Eelista tooteid, mis on nii UVA- kui ka UVB-kindlad.
Päikesekreemi kaitsefaktor ehk SPF – kuidas valida sobiv?
Põhjendamatu on hirm, et tugeva kaitsefaktoriga SPF-kreemi kasutades ei saa pruuni jumet. Pigem püsib päevitus seda paremini, mida turvalisemalt ja pikema aja jooksul on seda nahale kogutud. Esimeste päikesekiirte püüdmisel on soovitatav kasutada suurema faktoriga päikesekreemi, näiteks SPF 50. Veidi päevitunud naha korral sobib kreem faktorinumbriga SPF 20.
Kuidas arvutada sobivat faktori taset? Päikesekaitsekreemi faktori number (6, 10, 15, 20, 30, 45, 50) näitab ära aja, kui kaua see päikesekaitsekreem meie nahka kaitseb. Naha loomulik enesekaitseaeg on üldjuhul 10–15 minutit, mis tuleb korrutada kreemipudelil oleva faktori numbriga. Nii saad teada, kui kaua see faktor ajaliselt sinu nahka kaitseb. Näiteks valides SPF 10 kreemi, korruta 15 minutit 10-ga. Tulemuseks saad 150 minutit kaitset. Siiski tuleb ka kaitse toimimise ajal kreemi nahal uuendada keskmiselt iga 40 minuti tagant ning ka kohe pärast ujumist. Oluline on siinjuures teada, et pärast väljaarvutatud kaitseaja lõppu päikesekaitsekreemi toime selle uuesti pealekandmisel enam ei pikene.
SPF-kreemi kasutamine
Päikesekaitsekreem määri nahale juba pool tundi enne õue minemist. Pikaajalisel õues viibimisel tuleks kreemi uuendada kindlasti kohe pärast veega kokkupuudet ja regulaarselt nahale kanda umbes iga paari tunni tagant.
Päikesepõletust ravi spetsiaalse geeliga
Kui päike on nahale liiga teinud, soovitame põletust leevendada spetsiaalsete päevitusjärgsete külmade niisutavate ja nahka rahustavate aaloed sisaldavate geelide või kreemidega.
Suure valiku päikesekreeme leiad Viimsi Keskuse D päike päevitussalongist ning palju häid nõuandeid veel lisaks.