15.05.2017

Moemängud sinu peas

Kevade tulekuga puhkevad lisaks lilledele õide ka inimesed – käiakse sagedamini väljas, pööratakse enam tähelepanu oma välimusele ning ka naeratusi märkab rohkem. See on ka aeg, mil soovitakse oma stiili värskendada ning tihti langeb valik uuele soengule või juuksevärvile. Uurisime Viimsi Keskuse MAKE YOUR ID omanikult ning rahvusvaheliselt juuksestilistilt Igor Zahharovilt, milliseid suundi ilumaailmas juuste osas enim esile tõstetakse.
Zahharovi sõnul on hetkel moodsaim ilutrend hair contouring, mida jälgivad lauljad, modellid, näitlejad, ilublogijad ja teised kuulsused. Esmapilgul on saladus lihtne: tumedad salgud kindlates kohtades muudavad näo väiksemaks ja peenemaks, samal ajal heledad toonid suurendavad seda visuaalselt. Kuid juuksestilisti sõnul pole suurepärast tulemust võimalik kodus saavutada – keerulist protseduuri saavad teha ainult esmaklassilise salongi professionaalsed juuksurid, kes innovatsiooniliste värvide abil korrigeerivad visuaalselt näo kuju.
Ehiskividega juuksenõelad, -klambrid ja -pandlad.
Kuna kevad-suvisel perioodil toimub palju üritusi, siis üheks lihtsaks ja efektseks võimaluseks on oma soengut kaunistada erinevate juukseaksessuaaridega. Stilisti sõnul on moekate lisandite nimekirja tippu tõusnud mitmesugused säravad juuksenõelad, – klambrid ja –pandlad, mis rõhutavad soengut ja tõstavad kandja halli massi hulgast esile. Brock Collectioni art nouveau stiilis juuksenõelad kaunistasid moelaval modellide juuksekrunne, Bottega Veneta rohelised pärlitega juuksenõelad rõhutasid õnnestunult vabasid hobusesabasid, Bibhu Mohapatra aga demonstreeris kauneid liblikaga juuksenõelu. Sonia Rykiel’i kallihinnalised klambrid tõusid ideaalselt esile lokitud juustel, kuid kõige suurejoonilisemaks osutus Alexander McQueen’i moeshow, kus sai näha imelisi punk stiilis juuksenõelu ja –klambreid lillede, tähtede, silmade ja kettidega.

Diadeemid ja võrud
Soenguvõlur soovitab ka diadeeme ning juuksevõrusid – alanud hooajal pole vaja neid kanda ainult koos õhtukleitidega. Marchesa šikid diadeemid meenutavad aristokraatlikku klassikat, Moschino pakub rebel’it, Dolce & Gabbana pakub muinasjutu-teemat, aga Tommy Hilfiger ja Ashley Williams pakuvad teistsugust lahendust – kolmnurksed diadeemid kombineerituna baby-doll kleitidega või sätendavad paelad koos soojade jopede, T-särkide ja muu igapäevase riietusega.
Ka meestel tasub soengutrende jälgida
Stilisti sõnul jälgivad ka mehed oma välimust hoolega. Alanud hooajal soovitab ta meestele klassikalist või sportlikku stiili. Üks klassikalise soengu variant on küljelahuga, oimukohalt lühike ja ülalt kohevate salkudega. Vastavalt soovile võib teha „puritaanliku“ või epateeriva soengu. Sportlik soeng on aktuaalne juba kümmekond aastat. Selline lühike või pikem soeng lisab näole stiilset brutaalsust. Look’i muutmiseks piisab juuksed püsti ajada või teha klassikaline lahk.
Lühikese lõikuse juures on väga šikk „loomuliku sasipea“ soeng. Siia alla sobivad praktiliselt kõik soengud. Hooletult sasitud kiharad muudavad mehe kuvandi seksuaalsemaks ja salapärasemaks. Vahu või geeliga ei maksa liialdada, sest siis näevad juuksed ebameeldivad välja.
Kõige julgematele meestele soovitab juuksestilist originaalset undercut lõikust. Soengut iseloomustavad raseeritud kukal ja oimukohad, pealaele jäävad pikad juuksed. Salke võib vormida stiilse tutikesena, nagu Elvis Presleyl või siis fikseerida kummiga rangeks krunniks. Oimude ja kuklaosa lõigatakse reljeefselt.
Suvine juuksehooldus
Kuna suvel on meie juuksed lisaks tuultele ka päikese meelevallas, tuleb sel perioodil juuste hooldamisele eriliselt tähelepanu pöörata. Zahharovi sõnul lähevad juuksed ja peanahk suvel tunduvalt rutem mustaks, millele aitavad kaasa tänavatolm, higi, soenguvahendid jm. Seepärast tuleb sagedasele peapesule läheneda targalt. Esmalt tuleb valida sobiv šampoon. Vesi ei tohi olla liiga kuum, vaid soe, ja parem on loputada juukseid jaheda, isegi külma veega. Stilisti sõnul sulgeb see juuksesoomused ja juuksed jäävad siledaks. Juukseid tuleks pesta siis, kui need on mustad, võib-olla isegi iga päev või üle päeva. Naharasv ja mustus kogunevad peanahale ja ummistavad poore, hapnik ei pääse juuksesibulatele ligi ja need muutuvad nõrgaks.
Zahharov soovitab kasutada peale pesu ja juuksemaski või juuksepalsamit. Suvel tuleks valida niisutav konditsioneer ja toitemask. Kuumal ajal on asendamatud ka veekindlad vahendid – spreid, kreemid, õlid, seerumid jne. Oluline on kaitsta juukseid päikese eest – kübarad, mütsid, pearätid ja sonid on suvel moes!

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo