Warning: Undefined array key 0 in /data01/virt84364/domeenid/www.viimsikeskus.ee/htdocs/wp-content/themes/viimsikeskus/functions.php on line 385
27.10.2017

Lapsed trenni!

 

MyFitness on kujunenud kogu Eestis paljude lemmikuimaks spordiklubide ketiks ning ka Viimsi Keskuses asuv treeningkoht on hommikust õhtuni tervislikke eluviise hindavaid külastajaid täis. Kui seni said lisaks täiskasvanutele klubides trenni teha ka 12-15-aastased noored, siis sellest sügisest on tunniplaani lisandunud trennid lastele vanuses 8-11-aastat. Uurisime treener Liivi Kivimäelt, mida lastetrennid endast täpsemalt kujutavad.

 

Miks on MyFitness teinud trennid lastele?

MyFitness on loonud trennid ka 8. – 11. aastastele lastele, et kasvatada uus põlvkond noori, kes armastaksid liikumist ja tunneksid korrektset baasharjutuste tehnikat, et hiljem treeningutega jätkata.

 

Laste vähene füüsiline aktiivsus on üha kasvav probleem. Pikad koolipäevad ja nutiseadmed pakuvad peamiselt passiivseid ja istuvaid tegevusi. Vähene liikumine tingib ühtlasi ka laste liigse kehakaalu, mis võib hiljem tekitada erinevaid füüsilisi- ja vaimseid terviseprobleeme.

 

Regulaarne liikumine vähendab lastel stressi, muudab nad õnnelikumaks ja tagab öösiti ka hea une. Lisaks kanduvad varakult õpitud liikumisharjumused tihti edasi ka täiskasvanuikka. Seetõttu on oluline innustada lapsi spordiga tegelema.
Millistele lastele trennid mõeldud on?

Trennid on mõeldud kõikidele lastele: nii neile, kel on eelnev suurem treeningkogemus ning ka neile, kes võib-olla on jõudnud ainult kehalise kasvatuse tundidesse. Praegu on grupis nii endiseid iluvõimlejaid, kui ka neid, kes varasemalt ehk nii palju liikumisega tegelenud pole. Kuna treeningud on üldfüüsilise iseloomuga, siis on need sobivad ja jõukohased kõigile.
Mida lastetrennides tehakse?

Lastetrennides arendame laste vastupidavust, jõudu, tasakaalu, liikuvust ja treenime ka kerelihaseid, kasutades selleks mängulisi harjutusi. Kõikide harjutuste puhul on põhirõhk korrektsel tehnikal, mida treener kindlasti kontrollib. Kasutame erinevaid treeningvahendeid: hantleid, kummilinte, kange, bosu-palle ja muidugi ka oma keharaskust. Mängime ka erinevaid palli-, jooksu- ja liikumismänge.
Kas trenniga saab hakkama iga laps?

Kindlasti, vajaduse korral leiame alternatiivi, et trenn saaks alati tehtud.
Mida peaks teadma enne trenni tulekut?

Lastetreening ei nõua otseselt eelnevat treeningkogemust, piisab vaid soovist liikuda. Trenniks ei ole vajalik kallis treeningvarustus, vaid pigem peaks riietus olema mugav. Trenni tulles on kõige olulisem kaasa võtta rõõmus meel, unustada ei tohiks ka veepudelit ja mugavaid sisetreeningjalatseid.
Kui populaarsed lastetrennid seni on?

Lastetreeningud koguvad järjest enam populaarsust. Praeguseks hetkeks oleme koos treeninud 1,5 kuud ja rõõm on näha, et igal nädalal liitub gruppidega uusi lapsi.

 

Kui Sa veel ei ole leidnud lapsele sobivat treeningut, siis MyFitness Viimsis toimuvate treeningutega on võimalik liituda igal hetkel. Esmane proovitreening on kõigile huvilistele tasuta!

 

Viimsi Keskuse MyFitnessi lastetrennid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti, algusega kell 15.45. Lisainfo www.myfitness.ee