25.06.2019

Lapsed õue, suvi on kohal!

Uuringud näitavad, et lapsed veedavad üha rohkem aega ekraanide taga ning järjest vähem seega õues mängides. Olgem ausad, ka täiskasvanud võiksid rohkem värskes õhus viibida ja oma järeltulijatega koos mõnusalt aega veeta.

 

Nii nagu ei ole halba ilma, ainult valesti valitud riided, võib olla ka õues mängimisega. Tuleb lihtsalt leida kaasahaaravad mängud, mis lapsi ekraanide tagant püsti tõusma ahvatlevad. Uurisime Viimsi Keskuse XS mänguasjad ning Apollo kauplustest, mida põnevat väljas teha saaks.

Apollos jäid silma mitmesugused viskemängud – näiteks rõngaste viskamine kassimudeli sabale või Mölkky, kus pulka visates peab mängija tabama kurne ja kogume seeläbi punkte. Isegi traditsiooniline noolemäng võib olla mõne lapse jaoks uus ja hasarti tekitav! Selliseid mänge saab mängida nii üksi, kahekesi kui ka suurema seltskonnaga – miks mitte korraldada sõpruskonnaga turniire, kus väikesed auhinnad ootamas! Väga palju vahvaid võimalusi pakub ka täispuhutav hiidpall või hoopis Jazzminton, mis on segu lauatennisest ja sulgpallist. Kindlasti tasub proovimist ka erinevate disainidega Wingman silikoonist lendav taldrik, mille lennukaugus on kuni 40 meetrit, aga ka “vana hea” lendav taldrik võib lastele palju elevust tuua.

Pere pesamunad leiavad kahtlemata rohkelt rõõmu erinevatest seebimullitajatest (miks mitte katsetada lõhnastatud mullitajaga) või hoopis suurtest tänavakriitidest. Koos sõpradega võib ju lausa tänavakunsti näituse teha!

XS mänguasjad valikus on samuti palju vahvaid õuetegevusi – näiteks kotikeste täpsusviskamise mäng, millega kaasas spetsiaalne alus ning sobiv nii suurtele kui väikestele. Samuti on saadaval uudne erinevale vanusele loodud funktsionaalne tõukeratas SmarTrike, mis kasvab koos lapsega.

Ka vibu koos spetsiaalse märklauaga pakub tegevust ja hasarti, samuti laste golfikomplekt või õue kinnitatav korvipallikorv. Pesamunadele piisab tihti vaid liivavormidest ja labidakesest, sest väikesed ei oska veel tihti muud ihaldadagi. Andke vaid piisavalt liiva ja aega!

Kindlasti ei ole igaks õuemänguks erivahendeid vajagi – peitusemäng, tagaajamine ning paljud muud tegevused on alati heaks lahenduseks. Kui aga lapsed vaheldust ning pisut inspiratsiooni vajavad, siis Viimsi Keskuse Apollo ja XS mänguasjad aitavad hea meelega lapsi õue meelitada.

 

Viimsi Keskuse XS mänguasjad ja Apollo on avatud E-L 10-21 ja P 10-19.

 

Lapsed_mängimas2