09.06.2020

Kuidas valida sobivad jooksujalatsid

Eduka jooksutreeningu aluseks on kvaliteetsed jooksujalatsid – head nõu õige jalatsi valimisel saad Sportlandi tootespetsailistidelt.

Kuidas valida sobivad jooksutossud?

Jooksmine on kättesaadav spordiala kõigile, sest seda saab harrastada endale sobival ajal ja kohas. Kindlasti on eduka jooksutreeningu üheks aluseks kvaliteetsed jooksutossud, kuid poodi jõudes võib sobiva jalanõu valimine osutuda oodatust keerulisemaks. Koostöös Sportlandiga selgitame välja, millega tasub uusi jooksutosse valides arvestada.

Arvesta sellega, kus sa jooksed!

Asfaldil jooksmiseks vali põrutuskindla (responsive) vahetallaga tossud, et jooksusamm oleks sujuv ja pehme.

Maastikul jooksmiseks sobivad paksema tallamustriga tossud, mille väljaulatuvad osad pakuvad pehmel pinnasel paremat haaret. Kuna maastik tähendab üldjuhul pehmet pinnast, siis maastikutossude vahetallamaterjal on pigem jäik, et pakkuda piisavalt toestust.

Arvesta sellega, kui sageli sa jooksed!

Kui jooksed paar korda nädalas eri pinnastel, piisab ühest universaalsest tossupaarist.

Kui jooksed viis korda nädalas või rohkemgi ning teed eri suunitlusega jooksutrenne, võiks sul olla kaks või enam paari jalatseid, sest kiireteks lõikudeks sobivad paremini kerged ja kiired tossud, kuid taastumisjooksudeks pehmed tossud.

NB! Kui teed jooksutrenni iga päev ning jooksed ainult ühe paari tossudega, siis kuluvad need väga kiiresti ära. Kuluvad nii pealismaterjalid kui vajub ära ka vahetallamaterjal ning kui jalats enam pehmendust ei paku, pole sellest kasu.

Kui lähed ostma jooksujalatseid, siis…

… proovi kindlasti mõlema jala tossu ning seo paelad korralikult kinni.

… vali tavalisest vähemalt pool numbrit suurem jalats, sest joostes jalg tursub. Üleliigse ruumi pärast ninas ei tasu muretseda, sest korralikult paelutud jooksutoss püsib joostes kindlalt jalas.

… proovi erinevaid mudeleid ja brände. Erinevatel mudelitel/brändidel on erinevad liistud, näiteks lai liist või kitsas liist.

… osta lisaks korralikud jooksusokid, mis lasevad jalal paremini hingata ning tänu madalatele õmblustele ärritavad nahka vähem.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo