22.08.2018

Kooliasjad tuleks soetada varakult ja varuga

Sel aastal ei saa eestlased küll kurta, et suvi on olnud liiga lühike või päikeselisi päevi liiga vähe. Kõik soovijad on saanud nautida soojust, rannamõnusid ja suviseid seiklusi. Kuigi jäänud on veel mõned puhkusenädalad, tuleks juba aegsasti hakata tegema ettevalmistusi kooliperioodiks. Nii ei jõua see kohale ootamatult koos paanika ja tõdemusega, et vajalikud asjad veel ostmata.

Viimsi Keskuse Apollo kaupluse juhataja Rauno Liebenau sõnul algas nende poes koolikampaania juba augustikuu alguses. “Kõige usinamad on oma ostud juba sooritanud,” muigab Liebenau. “Tegelikult soovitame ka teistel vajalikud nimekirjad üles otsida ning kooliasjad ära soetada. Tihti näeme augustikuu viimastel päevadel või septembrikuu alguses neid, kes kiirustades poodi tulevad. Selleks ajaks võivad aga mõned olulised kaubad juba läbi müüdud olla.” Kel pea tühi, saab poest küsida ka abilise – koolikaupade spikri, mis aitab kõik vajaliku meelde tuletada. Samuti on selle spikriga võimalus osaleda loosis, et võita reis kogu perele troopilisse veeparki Saksamaal.

Koolikaupade puhul tuleks kõige enam tähelepanu pöörata koolikotile. “Koolikotti ostes vaatavad lapsed eelkõige välimust, aga vanematel tuleks keskenduda kvaliteedile,” kinnitab Apollo koolikaupade tootejuht Mairi Muinaste. “Kott peab olema kindlasti ergonoomiline ning piisavate taskute ja vahedega, et kõik vajalik ikka sisse mahuks.” Headel kottidel on ergonoomiline hingavast materjalist seljatugi, optimaalne kaalu jaotus, reguleeritavad õlarihmad, mustust hülgav materjal ning ka helkurid ees ja külgedel.

“Meie poodides on müügil väga menukad Herlitzi ranitsad, mis vastavad kõikidele vajalikele tingimustele,” tutvustab Muinaste. “Koolikottide valik on hetkel väga lai ning kindlasti leiavad lapsevanemad koos lastega just sellise, mis mõlema jaoks sobiv tundub.”

Viimsi Apollo juhataja soovitab soetada teatud koolikaupu mõningase varuga. “Vihikuid, kilekaasi ning pliiatseid võiks alati osta väikese varuga,” leiab Liebenau. ”Siis on kooliaasta rahulikum nii lapse kui ka vanema jaoks ning iga väikese asja pärast pole vaja jälle poodi tormata.”

Oluline soovitus on ka see, et koolikaupu võiksid vanemad osta koos lastega. “Kuigi paljud vanemad soovivad selle pisut tüütu kohustuse üksinda ette võtta, võiksid nad siiski järeltulijad poodi kaasa võtta,” soovitab Muinaste. ”On ju siiski laps see, kes neid asju igapäevaselt kasutama hakkab ning kui ta on saanud endale just meelepärase pildiga vihikud või enda soovitud armsa pinali, on ka pikad koolipäevad kohe toredamad ja kodusemad.”

Soovitused kokkuvõtvalt:

* Hangi koolikaubad varakult

* Kõige olulisem investeering on koolikott

* Osta mõningaid kaupu väikese varuga

* Lase lapsel valida

Kuni 9. septembrini toimub Apollo kauplustes koolikaupade kampaania, mille raames saab võita reisi kogu perele troopilisse veeparki Saksamaal! Lisainfo kaupluses ja veebilehel www.apollo.ee

Viimsi Keskuse Apollo raamatukauplus on avatud E-L kell 10-21, P 10-19.

kids-2835430_1920