15.04.2019

Kevad-suvine ehtemood on kirev ja värviline nagu vikerkaar

Peale pimedat ja monokroomset talve on aeg taas värvimaailma sukelduda – miks mitte täiendada oma välimust mõne erksavärvilise ehte või käekellaga. Viimsi Keskuse I korrusel asuva Goldtime kaupluse  turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristiina Kõllo tutvustab käesoleva hooaja trende ehtemaailmas.

Naise sõnul kohtame praegu julget värvide kasutamist nii ehetes kui ka käekellades. “Eesti ehtedisainis pakuvad värviteraapilisi värve Tanel Veenre „Earberries“ kollektsiooni kuuluvad populaarsed kõrvarõngad,” kiidab Kristiina. “Neid kosmilise värviefektiga kõrvarõngaid kohtab pea igal suuremal seltskonnasündmusel ning kahtlemata on iseteadlike, julgete ja trenditeadlike naiste lemmikuimad kõrvarõngad sel hooajal just vikerkaarevärvilised. Eestis loodud ehtebränd „Marmara Sterling“ kollektsioonides kohtab samuti värviküllust, mis kevad-suvel mõjub kui värviteraapia.  “ Naise sõnul on ka maailmas tuntud brändid nagu Gucci, Michael Kors, Thomas Sabo, Sif Jakobs Jewellery  ja TiSento sel hooajal ehetes julgelt värve kasutanud.

Teise olulise trendina toob Kristiina välja mündikujulised medaljonid. “See trend on nii käe- kui ka kaelaehetes hoogu kogunud  juba eelmisest hooajast,” sõnab naine. “Antud mündimotiiv on kasutust leidnud näiteks armastatud kaubamärgi Nomination kollektsioonides, kus käeehtele saab koguda erinevate heade soovidega münte – nendest saavad kandja jaoks hea õnne talismanid.” Sel hooajal on maailma moelavadel  kuulsatest moemärkidest  mündielementi kasutanud ehetes nii Versace kui ka Dolce&Gabbana.

Üheks oluliseks suunaks on ehtemaailmas ka pärlite ja pärlmutri kasutamine. Kristiina kinnitusel on pärleid läbi sajandite armastatud ja ehetena kõrgelt hinnatud. “Pärlitest loodud ehted on ajatu klassika ning sobivad alati pidulikel sündmustel kandmiseks,” leiab naine. “Sel kevadel aga soovitavad suured moelavad, et pärlid võiks olla modernses võtmes. “ Goldtime ehtekollektsioonides leidub pärleid väga erinevas stiilis, kaasaegses kujunduses on pärleid vormistanud Taani bränd Skagen. Pärlmutrit leidub ka käekelladisainis – seda on kasutanud näiteks kaubamärgid Michael Kors, Fossil ja Skagen.

Ka mitmete kaelakeede korraga kandmine on trendikas. “Juba mõnda aega on tõelised moekummardajad armastanud kanda korraga mitmeid peenikese ketiga kaelaehteid samaaegselt ning see trend jätkub ka praegusel hooajal,” tutvustab Kristiina. “Antud trendisuund kingib võimaluse kombineerida juba olemasolevaid kaelaehteid uute kaelakeedega ja lõpptulemus mõjub värskena.” Tema sõnul võib kettidele lisada eelnevalt mainitud mündiripatseid ning ühendada niimoodi mitu kuuma trendi.

Juba eelmisel aastal moodi tagasi tulnud choker stiilis kaelaehted on teinud sel hooajal läbi väikse muudatuse – Kristiina kinnitusel on nahkpaelad vahetunud tugevate metalsete materjalide vastu. “Need kaelaehted on endiselt tugev trend,” lausub naine. “Eesti ehtedisaineritest teeb nimetatud stiilis kaelaehteid näiteks „New Vintage by Kriss“, maailmakuulsatest moemärkidest on choker-kaelaehteid loonud sel hooajal nii Prada kui ka Giorgio Armani.”

Kindlasti kerkib trendisuundadest sel kevad-suvel esile disain, kus lemmikelementidena kasutatakse mesilinde, liblikaid, putukaid. Selle mängulise moesuuna ristiisaks võib julgelt pidada Gucci moemaja. Goldtime valikus on märgata erinevaid tiivulisi nii Gucci, Thomas Sabo, Tanel Veenre Jewellery kollekstioonides ning kõige uuema brändi Olivia Burton romantilistes käekellades.

Viimasena toob Kristiina esile suurtel moelavadel rokkivaid ning ka tänavapildis tihti nähtavad suure vormiga kõrvarõngad. “Need on inspireeitud veidi disko-ajastust,” tutvustab naine. “Eestis on eriti soojalt vastu võetud XXL-suuruses rõngakujulised kõrvarõngad.”

Goldtime kauplus on Viimsi Keskuse I korrusel avatud E-L 10-21 ja P 10-19. Vaata ka www.goldtime.ee

Nomination-medaljon-good-luckTanelVeenreOlivia Burton

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo