23.05.2018

Kauni suvejume loomine algab juba kevadel

Suvi ei lase ennast kaua oodata. Seepärast on igati kohane võtta aegsasti teemaks kauni, tervisliku ja püsiva suvise baasjume loomine. Viimsi Keskuse II korrusel asuv D päike salong on päevitusteenuste turul tegutsenud juba 17 aastat. Seega on nad igati pädevad rääkima kaasaegsetest päevitusvõimalustest, tervislikust ja tulemuslikust päevitamisest ning suvejume loomisest. Küsimustele vastas D päike turundus- ja kommunikatsioonijuht Kadi Truuleht.

Kellele ja miks solaarium mõeldud on?
Meie kliendid  ei ole „90-ndate grill-tibid“, nagu ikka veel iganenult aeg-ajalt arvatakse. Täna on meie klientideks vägagi terviseteadlikud naised ja mehed, kes tulevad päevitussalongi eeskätt muidugi kaunist jumet looma, ent ka lõõgastuma ja erinevatele nahaprobleemidele (akne, psoriaas vm) leevendust leidma.

Millal ja kui tihti solaariumis soovitatakse käia?
Eelistatuimad ajad on muidugi kevad, sügis ning talv. Kuivõrd aga ilmataat Eestimaa suveilmale päikesegarantiid ei anna, siis üha enam on ka neid, kes aastaringselt (ka suvel) meid külastavad.

Nahasõbraliku ja tervisliku päevitustulemuse saavutamise eesmärgil soovitame 1 päevituskorda 48h jooksul. Pole põhjust muretsemiseks, kui jume pole kohe pärast päevitamist silmaga nähtav – päevitusjume tekib järk-järgult oma nahapigmendi baasil. Alustades päevitusjume loomist sammhaaval väiksemast päevitusajast tasapisi päevitusaega pikendades on võimalik saada tervislikul teel kaunis ja püsiv päevitusjume. Päevitades liiga tihti või liiga pika seansiajaga on oht nahapõletuseks.

Ühte kindlat päevitussagedust siinkohal seega paraku välja käia ei saa – päevitusteenus on personaalne, sõltudes kliendi nahatüübist ja päevituskogemusest. Enne päevitama asumist soovitan läbi teha nahatüübi testi: https://dpaike.ee/nahatuubitest/  Muidugi saab seda klienditeenindaja abiga teha ka salongis. Testi tulemused on baasinfoks päevitusseansi kiirgustugevuse ja kestvuse valikul/soovitusel. Päevitussalongi teenindaja abiga saab kliendile luua lihtsa järkjärgulise päevitusplaani, mis väldib nahapõletuse ja tagab soovitud päevitustulemuse täpselt rannahooajaks.

Millised on solaariumi positiivsed mõjud?
Mitmete põhjalike uuringutega on tõestatud päikesevalguse olulisust – elu maal ju ei eksisteeriks päikeseta, seda vajavad eksistentsiks taimed, loomad, linnud ja ka inimesed! Päikese kaudu omastab inimese keha kõige paremini D-vitamiini, päikesevalguselt saame energiat, päike loob õnnehormoone. Kaunis jume on tegelikult vaid boonuseks  – see muudab meid enesekindlaks, taandub stress ja pinge. Päikesevalguse abil väldime väsimust ja hoiame eemal ka mitmeid haigusi.

Kas on ka ohte, millega tuleks arvestada?
Soovitan vaadata European Sunlight Assotiation (ESA) lehte www.europeansunlight.eu.  Seal on infot EL kehtivate seaduste kohta ja palju kasulikku lugemist solaariumipäevitamise teemal. Vastupidiselt hirmutavatele artiklitele nahavähi teemal paneme kõikidele südamele, et nahavähirakkude tekke oht kaasneb nahapõletuse korral! Seega kui valida kuuma ja põletava soojamaareisi päikesepõletuse või tervisliku ja mõõduka nahatüübile vastava solaariumiteenuse vahel, siis igal juhul soovitame viimast! Päevitus on teatavasti keha loomuomane kaitsemehhanism, ent ühekordne väga tugev päikesekiirgus tekitab nahapõletuse. Kindlasti soovitame päevitades katta ka tundlikumad nahapiirkonnad, s.h sünnimärgid.

Mida enne solaariumisse tulekut teadma peaks?
Ühtlase, värske ja kauni, kuldse ja püsiva säraga jume saavutamisel on hea järgida teadlikku igapäevast nahahooldust (päevitusele eelnev naha koorimine ja puhastamine, päevitusjärgne niisutus). Muidugi ei ole vähemtähtis õige päevituskreemi valik. Salongi päevituskreemide valikus leidub erinevaid kreeme näole ja kehale, kerge õhetus-efektiga losjoone, hüpoallergilisi tooteid, isepruunistajaid, kuldse alatooniga kreeme jne. Siinkohal on oluline teada, et salongis kasutavate kreemide puhul pole tegemist päikesekaitsekreemidega, vaid professionaalsete päevitustoodetega soovitud päevitustulemuse saavutamiseks. Samuti kipub lõuna ajal töö juurest või õhtupoolikul salongi päevitama minnes väike, ent oluline pisiasi ununema – ajaga võidu joostes jääb tihtipeale paljudel meik (ka akneravimid) maha võtmata… Enamik meigitooteid aga sisaldavad päikesekaitset ja näiteks akneravimid võivad UV-kiirtega kokkupuutel põhjustada nahaärritust/põletust.

Millised on just teie solaariumikeskuse eelised?
Viimsi Keskuse D päikeses on Terviseameti poolt kontrollitud, kõikidele normidele vastavad, kaasaegsed solaariumid. Samuti on salongides koolitatud päevituskonsultandid, kes oskavad teha nahatüübitesti, oskavad soovitada tervisesõbralikku päevitusseanssi ja päevitamissagedust.
Kaasaegne, Eestis ainulaadne  ja meie firmamärk on d päike. Teenus, kus pakume tervislikku ja turvalist Vahemere päikesele omast päikesevalgust, kaunist, loomulikku ja püsivat päevitusjumet. Samuti on Viimsi Keskuse D päike salongis Sun Angel päevitus. Üdini personaalne nutipäevitus, kus päevitusaparaadi arukas fotosensor mõõdab ära kliendi personaalse UV kiirgustundlikkuse. Saadud tulemusega arvutab Sun Angel aparaat välja päevitaja soovitusliku personaalse UV kiirguse koguse. Sun Angel päevituse puhul on võimalik valida 2 programmi vahel: kas ainult D-vitamiini programm ilma nähtava jumeta või nn kompleksseanss: D-vitamiin + nähtav kaunis päevitusjume.

Päikesest ja päevitamisest rohkem: www.dpaike.eeErgoline-Ambision-300

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo