08.12.2019

Isetehtud jõulud

Kas sinu detsembrikuu on täis pöörast sagimist, västitavaid ettevalmistusi ja lõputuid jõulupidusid ning üsna keeruline on kõigest rõõmu tunda? Aga proovi sel korral teistmoodi – võta aeg maha, tee asju koos perega ning püüa iga hetke nautida. Nii tulevad jõulud täitsa teistmoodi tundega ning koos lähedastega veedetud aeg on vaid boonuseks. Isetehtud jõulud? Siin vaid mõned soovitused.

Jäta kuusk metsa.
Kuna mets ja puud on meie riigi kalleim vara, siis jätaks seekord kuused kasvama. Täiesti sobiv on kasutada tehispuud (uuri valikut Koduekstras või Kodu ja Köö kaupluses), mida saab kasutada pikki aastaid ning soovi korral isegi lastele edasi pärandada. Teine võimalus on meisterdada jõulupuu ise – selleks sobivad nii looduslikud oksad, mida nööri abil sobivalt vormida, või hoopis teip, millega puu seinale kujundada. Igal juhul on lisaks loodussõbralikkusele sellisel lahendusel unikaalne väärtus ning ka pere pesamunasid saab vahvasse loomeprotsessi kaasata.

Tee jõuluehted ise.
Jõuluehete tegemiseks on nii palju võimalusi, et nende ülelugemiseks ei piisaks tervest ajalehest ka. Kasutada saab erinevaid materjale, värve, kodus juba leiduvaid nipsasjakesi, õunu ja mida kõike veel. Väga suur valik erinevaid materjale, juba välja lõigatud puitmaterjalist tähekesi, lumehelbeid, kuuski jms. on saadaval Koduekstra kaupluses. Nende puhul jääb vaid meistrimeestel sobiv värv või muu kujunduselement lisada, vajadusel ka kinnitus ning vahvad jõuluehted on valmis. Armsaid jõulupuule sobivaid elemente leidub ka Apollo kaupluses.

Meisterda jõulukaardid.
Ka kõige originaalsemad jõulukaardid saad koos lastega ise valmistada. Sellised, mis on just teie pere moodi ja milliseid ei ole mitte kusagil mujal. Kaartide meistrerdamiseks vajalikke materjale, näiteks glitterteipe, jõuluteemalisi kleepse, pabereid ja palju muud inspireerivat leiad nii Selveri kui ka Apollo kauplustest. Omanäolisi kaarte saad ka washi teipidega (saadaval Apollos), mille puhul kas või Internetist hulgim ideid saab ammutada.

Kaunista kodu.
Lase jõulutundel tuppa tulla. Küpseta piparkooke, pane kuuseoksad vaasi, süüta mõned küünlad. Viimaste puhul soovitame eelistada steariinküünlaid, mis on valmistatud palmivahast ning mis ei tilgu, põlevad suitsuvabalt ning rahuliku leegiga (saadaval Biomarketis).

Muuda jõuluootus lastele toredaks.
Psühholoogid on kinnitanud, et erinevad peretraditsioonid on laste arengu jaoks väga olulised. Lase lastel jõuluootust tõeliselt nautida! Päkapikud ei pea igal hommikul jõulusussi sisse šokolaadi pistma, vaid seal võib olla ka lubadus, et ema-isa pesamunaga õhtul koos luuletavad, saladusi lahendavad või pilte värvivad. Vahvaid ideid leiad näiteks raamatust “Lõbus jõuluootus” (saadaval Apollos).

Lisa valgust.
Jõuluootus on ilusam ja imelisem, kui meie ümber on rohkem valgust. Nii õues kui toas. Lisaks küünaldele saad seda lisada ka erinevate valguskettidega, mida on väga laias valikus saadaval nii Selveris kui Koduekstras.

Ära unusta lemmikloomi.
Päkapikud ei pea vaid headele lastele üllatusi tooma. Pere karvaseimad liikmed – kassid-koerad – on samuti igahommikuste üllatuste üle kindlasti rõõmsad. Suure valiku lemmikloomade mänguasju ja maiuseid leiad PetCity kauplusest.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo