22.08.2019

Iga hetk on eriline

Üks ilus mõttetera ütleb, et midagi ei peaks hoidma vaid erilisteks hetkedeks, sest elamine ongi piisavalt eriline sündmus. Sarnast ideed kannab ka Artur Alliksaare luulerida: “Ei ole paremaid, halvemaid aegu. On ainult hetk, milles viibime praegu.” Ja tõesti – perega koosolemise ilu ei peaks nautima vaid sünnipäevadel ning muudel tähtpäevadel, vaid seda võiks tuua rikastama ka argipäevi.

 

Kuidas muuta tavaline õhtusöök pisut erilisemaks? Või pühapäevane perelõuna lihtsate vahenditega nauditavaks sündmuseks võluda? Tegelikult on vaja vaid pisut fantaasiat ning ühte külaskäiku Viimsi Keskusesse, kus kõik vajalik ootamas on. Siin mõned nipid ja soovitused:

-Pane paika peolaua teema – olgu selleks siis mõni konkreetne värv (näiteks sinine, kollane või roosa), muster (ruuduline või lilleline) või hoopis midagi muinasjutulisemat (lastega ürituse korral näiteks printsessid või robotid). Teema aitab kõik detailid ühtses rütmis hoida ning poeskäik kujuneb ka oluliselt stressivabamaks. Lisaks võivad pereliikmed ja külalised ju ka pisut vaeva näha ning end teemakohaselt kaunistada – miks mitte meisterdada või osta igale lauasolijale kuldne kroon või hoopis paberist kikilips.

-Leia ja meisterda lauakaunistused – kõige lihtsam on alustada ühevärviliselt pinnalt ehk serviis ja laudlina võiksid olla neutraalsemates toonides (vajadusel leiad need Koduekstra või Kodu ja Köök kauplusest). Seejärel saab juba vastavalt valitud teemale lisada sobivad salvrätid, vaasid ja muud aksessuaarid, mis lauale värvi, võlu ja pidulikkust lisavad.

Näiteks võivad lapsed meisterdada igale külalisele nimesildi, joogiklaasile kaunistuse ja salvrätile omanäolise hoidja. Kasutada saab nii vahvaid kleepse, vildist pallikesi, pärleid, sulgi või muid vahvaid elemente – suur valik nimetatud meisterdamisvahendeid on saadaval Koduekstra poes.

Koduekstras on saadaval ka vahvaid värvilisi joogikõrsi, millele saab meisterdada personaalsed sõnumid või külaliste nimed – nii ei lähe õhtu jooksul klaasid segamini. Mõned kõrred on juba aga eelnevalt toredate lausetega ära kaunistatud ning valmis peolauda panekuks. Ilusaid klaase ja vahvate piltidega lastele sobivaid tasse leiad aga Kodu ja Köök kauplusest.

-Lisa lauale lilli – iga laua muudavad eriliselt kauniks ja imeliseks muidugi lilled. Võiksid needki valida lähtuvalt peo teemast ja värvidest. Võrratud on nii lihtsad lõikelilled, aga ka lillepoe floristide oskuslike käte all valminud kimbud. Tegelikult sobivad peolauale ka efektsed potililled, mille kasutusiga on pikem ning mille potte saab hiljem vahetada ning soovi korral ka kaunistada. Värskeid lilleoksi võid ka salvräti vahele pista või nendega kohakaarte kaunistada.

Nii lõikelilled, võrratud kimbud kui ka potililled leiad lillekauplusest Öis.

-Ära unusta õhupalle – kui perelõunale või õhtusöögile on tulemas ka lapsi, siis saab elevust ja emotsioone lisada ka õhupallidega! Värvilised, piltidega, suuremad, väiksemad või hoopis erikujulised – lillekaupluses Öis saad sobivad pallid välja valida ning need lasta ka heeliumiga täita. Kodus tuleb õhupallidele vaid õige koht leida ning tuba saab kiirelt rõõmu täis. Taaskasutuse nipina võib peale pidu pallid tühjaks lasta ning järgmise peo jaoks alles hoida.

-Vali ja valmista hõrgutised – kui laud ja tuba on kaunistatud, siis jääb üle vaid maitsev söök ning jook valmis teha. Aga siingi ei pea kõike ise tegema – suussulavad tordid ja koogid leiad Delicato kohvikust. Valikus on nii traditsioonilisi maiuseid nagu tiramisu, napoleon, tosca ja marmorkook, uudisena aga rikkalikult jahuvabasid versioone nagu šokolaadikook passioni-toorjuustukreemiga, šokolaadikook espresso-toorjuustukreemiga ning spinatikook sidruni-toorjuustukreemi ja mustsõstramoosiga. Muidugi valmistavad Delicato osavad kokad ka soolaseid suupisteid – tellimuse saab esitada nii kohapeal kui ka e-maili teel.

 

Täpselt nii lihtne ongi argipäeva või nädalavahetuse söögilaud pisut erilisemaks muuta. Ja kui kõiki soovitusi korraga ei jaksa ellu viia, siis alusta kas või ühest. Sest iga hetk on eriline ja väärt tähistamist.

 

Viimsi Keskuse kaupluses on avatud E-L 10-21 ja P 10-19. Vaata ka www.viimsikeskus.ee

Foto_Peggy Choucair (Pixabay)