12.09.2019

Et laps oleks terve

Muretult mänguline ja soe suveaeg on selleks aastaks läbi saanud, ilmad on juba külmemad ja meie organism peab suutma võidelda mitmesuguste viiruste rünnakutega. Muidugi tuleb organismi tervisele mõeldes vaadata üle oma toidulaud ning tegeleda spordiga, kuid kuidas veel iseenda ning eelkõige just laste tervist turgutada?

Viimsi Keskuse Biomarketi kaupluse tervise- ja iluvaldkonna juht Ireen Reilandt soovitab lisaks tasakaalustatud toidule tarbida ka toidulisandeid. Kuid milliseid toidulisandeid lastele valida? Tema kinnitusel on Biomarketi toidulisandite sortimenti koostades pöördutud selle küsimusega mitmete Euroopa juhtivate loodustoodete tootjate poole ja nii leiab kaupluste riiulitelt terve lastele mõeldud toodete osa. “Ekspertide arvamustele ja uuringute tulemustele toetudes on selge, et tihti nõuavad laste toidueelistused, toidutalumatused ja madala toitainesisaldusega töödeldud toitude tarbimine läbimõeldud lähenemist, mis toetaks lapse kasvavat organismi vajalike ainetega,” selgitab Reilandt. “Et toidulisandite tarbimine oleks lastele mugav ja meeldiv, tasub valida kas tilgad, lusikaga võetav vedel preparaat või suhu pihustatav toode. Vähetähtis pole toidulisandite meeldiv maitse, mille osas loodustootjad kompromisse ei tee.”

Reilandti kinnitusel kaasab Biomarket oma tootevalikusse vaid kontrollitud loodustooteid, mille kvaliteedis võib kindel olla. “Pidades silmas nii suuri kui väikeseid kliente, vaatame klassikalise tootevaliku kõrval ringi innovatiivsete lahenduste järele,” selgitab ta. “Seepärast oleme võtnud Biomarketi tootevalikusse uudsed suukaudsed pihustid Ühendkuningriigi tootjalt Better You.” Esmapilgul ebaharilik tooteformaat on loodud põhjusel, et sissevõetavate toidulisandite puhul võib terve rida tervist toetavat seedetraktis imendumata jääda. Olgu siis põhjuseks erinevate ainete imendumist raskendav toiduvalik või seedimisega seotud probleemid. Reilandti sõnul teeb Better You koostööd Cardiffi Ülikooliga ja uuringute käigus on selgunud, et suu limaskestale pihustades imenduvad brändi läbinisti looduslike toidulisandite toimeained ligi 3 korda paremini ja tablettidega võrreldes ka poole kiiremini.

“Pere kõige väiksematele pakume Better You D-vitamiini preparaati, mis on suurepärane immuunsüsteemi toetaja,” lisab tervise- ja iluekspert. “Alates septembrist jõuab müügile multivitamiin lastele alates 1. eluaastast.” Naise sõnul on vaarikamaitselise pihuse koostis kasvavale organismi vajadusi arvesse võttes väga nutikalt komponeeritud:

  • A – vitamiin toetab naha tervist ja nägemist.
  • D – vitamiin aitab tugevdada immuunsusüsteemi, hoolitseb luude ja hammaste tervise eest ning toetab lihaste tööd.
  • C – vitamiin toestab immuunsusüsteemi ja närvisüsteemi tööd. Aitab leevendada väsimust ja kurnatust.
  • K – vitamiin toetab luude tervist ning kindlustab korrapärase vere hüübimise.
  • B – vitamiini kompleks tugevdab energiavahetust ning vähendab väsimust.
  • Jood toetab kognitiivseid ja neuroloogilisi protsesse.
  • Seleen hoolitseb küünte ja juuste tervise eest.

Reilandti kinnitusel on teine uudne teema Biomarketi riiulitel sünbiootikumid. “Probiootikumide ehk kõhubakterite tervislikku tasakaalu toetavate toidulisandite olulisusega on kursis vist kõik”, lisab naine. “Sünbiootikumides on probiootikumide kõrval ka prebiootikumid ehk kiudained, mis soodustavad probiootikumide tänuväärset tööd ja nii on preparaat eriti tõhus.”

Imikutest kuni 12-aastaste lasteni sobiv Viridiani ema ja beebi pulber sisaldab piimhappebakterit Lactobacillus rhamnosusGG, mis on kõige paremini dokumenteeritud hea bakter. Seda tüve on teaduslikult uuritud just rasedatel ja imikutel. “Uuringud näitavad muuhulgas, et selle bakteritüve kasutamisel on ekseemi esinenud oluliselt vähem, kui tüve on manustatud kuu aega enne ja 6 kuud pärast rasedust,” selgitab Reilandt. “Ka on rõõmustavad uuringute tulemused, mille kohaselt aitab see preparaat päevahoius teiste lastega kokku puutuvatel lastel vähendada haigestumise riski.” Soodne on sünbiootikumi mõju ka toiduallergiate, nahaprobleemide (sh akne, ekseem), seedeprobleemide, kõhulahtisuse korral. Lihtsasti kasutatavat pulbrit võib segada vette või külma toidu ja jookide sisse.

Asendamatute rasvhapete (eelkõige oomega-3 ja oomega-6) olulisust organismi oluliste funktsioonide toimimiseks on raske ülehinnata. “Õnneks on möödas päevad, mil ainus lahendus selles osas oli kalaõli,” muigab Reilandt. “Ühendkuningriigi toidulisandite tootja Viridian loonud lastele spetsiaalse „kalavaba“ õli, mille koostises on linaseemne-, avokaado-, kõrvitsaseemnete- ja kanepiõli. Maitse teevad meeldivaks apelsinikoore- ja vanilliõli.” See suurepäraselt aju tööd ja arengut soodustav toidulisand sobib lastele alates 1. eluaastast kuni teismeeani.

 

 

Viimsi Keskuse I korrusel asuv Biomarketi kauplus on avatud E-L 10-21 ning P 10-19.

 

toode-8Viridian Mother and Baby