21.09.2018

Alustada pole kunagi liiga hilja

Viimsi Keskuse II korrusel asuv MyFitnessi spordiklubi on hommikust õhtuni spordisõpru täis – trennides käivad nii lapsed, kellele on spetsiaalsed lastetrennid, aga ka erinevas vanuses täiskasvanud. Üha rohkem leiavad trennisaalidesse tee eakamad inimesed, kes enda liigutamist oluliseks peavad ning sellest uut energiat ammutavad. Uurisime Viimsi MyFitnessi juhatajalt Silja Kõivult, millised treeningud väärikamas eas inimestele sobivad.

 

“Kõige olulisem on julgus kokku võtta ja kohale tulla – kindlasti leiame koos igale huvilisele sobivad sportimisvõimalused,” julgustab Silja. “Kui treeningutesse on pikk vahe sisse jäänud, siis tasub esialgu võtta mõned tunnid personaaltreeneriga, kes sobiva kava kokku paneb ning kõik vajaliku ka ette näitab.”

 

Lisaks sportimisplaanile saab MyFitnessis teha ka kehaanalüüsi, mis määrab kindlaks keha bioloogilise vanuse, rasvaprotsendi, rasvade jaotumise erinevatel kehaosadel ja mitmeid muid olulisi näitajaid. Koos treeneriga saab paika panna, kas eesmärgiks on lihtsalt enda liigutamine, kaalu alandamine või hoopis tõstmine. “Pikemaajaliste eesmärkide korral tasub kindlasti nõu küsida ka meie toitumisnõustajatelt,” soovitab juhataja. “Nendelt saab personaalset tagasisidet senisele menüüle ning nõuandeid, kuidas läbi tervisliku toitumise enesetunnet parandada.”

 

Jõusaal on tegelikult jõukohane igas eas treenijale – tuleb lihtsalt treeneri abiga paika panna, milliseid treeningmasinaid ning millise koormusega kasutada. “Meie treeningkavas on olemas spetsiaalne trenn nimega “Jõusaali ABC”, mida algajatele soovitame,” lisab Silja. Jõusaalis saab teha ka mitmekülgset ringtreeningut, kus teatud aja jooksul sooritatakse erinevate abivahenditega erinevaid harjutusi. Sobiva korduste arvu saab treenija ise valida, seega ei tasu karta, et trenn liigselt intensiivseks muutub.

 

Rühmatreeningutest sobivad väärikamas eas treenijatele veel rahulikumas tempos BodyBalance ja Yoga. “BodyBalance on tõeliselt populaarne treening, mis arendab painduvust ja tasakaalu, parandab rühti, tugevdab lihaseid ning vähendab lihaspinget ja stressi – ehk kõik see, mida pea igal inimesel igapäevaselt vaja,” naerab Silja. “Tunni lõpetab meditatsioon ning hea enesetunne on garanteeritud.”

 

“Yoga treening on nii kehale kui meelele – lisaks füüsilisele treeningule tekib tasakaal keha ja meele vahel ning treenija saab vabaneda ka stressist,” selgitab juhataja.

 

Et treeningust tõeliselt naudingut tunda, saab Viimsi MyFitnessis peale sportimist lõõgastuda SPA-alal, kus ootavad auru- ja Soome saun ning mulli- ja massaaživann.

 

Silja sõnul on inimesed erinevad ja sellepärast võib just endale sobiva treeningu leidmine aega võtta – aga kindlasti tasub see aeg leida ning erinevate võimalustega tutvust teha. “See tunne, millega inimesed meie juurest lahkuvad, on lihtsalt nii võimas!” leiab naine. “Paljud nakatuvad heas mõttes trennisõltuvusse ning ei kujuta enda päevi enam ilma sportimata ettegi.”

 

Viimsi MyFitness spordiklubi asub Viimsi Keskuse II korrusel ning on avatud E-R 6.30-23 ning L-P 9-21. Lisainfo www.myfitness.ee

kodukas

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo