26.10.2023

Viimsi MyFitnessis on nüüd veelgi parem treenida

Spordiklubi läbis hiljuti värskenduskuuri, uuenesid pesuruumid ja saunad ning jõusaal sai juurde ägeda funktsionaalala, kus mõnus treenida väikevahenditega.

Spordiklubi MyFitness on Viimsi Keskuse II korrusel avatud juba enam kui 8 aastat ning klubi kasutatakse viimsilaste poolt treenimiseks usinalt.

MyFitness treeningute juhi Eva Ottase sõnul said klubis varasügisel kapitaalselt ümber ehitatud klubi pesuruumid ja saunad. “Lisaks laiendasime jõusaali, kuhu tekitasime Functional Zone ehk funktsionaalala. Seal saavad trennitegijad oma keharaskusega treenida kasutades soovi korral ka vajalikke väikevahendeid (näiteks hantleid, kummilinte ja sangpomme),” selgitab Eva. “Samuti asub seal nüüd mõnusam venitusnurk, kus saab peale trenni veidi omaette sirutada ning venitada.” Uuendusena on jõusaalialale paigaldatud ka laadimisjaamad koos taarakogumise tünnidega. “Laadimisjaama saab panna oma telefoni trenni ajaks laadima ja taaratünni mugavalt ära visata tekkiva tühja taara,” tutvustab Eva.

Tunniplaan on Viimsi MyFitnessis endiselt mitmekesine ning iga treenija leiab endale kindlasti sobiva treeningu. “Eraldi tooksin välja hea valiku noortetreeninguid, mis on suunatud treenijatele vanuses 12 – 15 eluaastat. Noortetreeningud on eelkõige üldfüüsilised, treener keskendub just selles vanuses noore füüsilise arengu treenimisele ja parandamisele. Tehakse nii koordinatsiooni kui ka üldfüüsilist sooritust arendavaid harjutusi.” Noortetreeningud on jagatud kahte liiki – Strength ja HIIT. Noortetreening HIIT on kardiotreening, mis arendab vastupidavust, ja Noortetreening Strength on suunatud pigem lihastreeningule. “Meil on väga hea meel, et paljud Viimsi noored on leidnud tee spordisaali ning jõusaalis käimine on muutunud trendikaks.”

Täiskasvanutel soovitab treeningute juht proovida Studio X treeninguid. “Studio X on unikaalse disainiga ja kõrge intensiivusega treeningstuudio, kus saab ühendada kardio- ning lihastreeningu. Treeningul kasutatav Technogym SkillMill on ideaalne trenažöör jooksuks, jalgade treenimiseks ning kõhulihaste treenimiseks. Studio X treeninguid on erinevaid – nii kogu keha kui ka näiteks eraldi üla- või alakeha tõhusaks treenimiseks,” tutvustab Eva.

Eva Ottase kinnitusel meeldib viimsilastele lisaks Studio X trennidele ka CrossTraining. “Mõlemad nimetatud treeningud võivad algselt tunduda rasked ja karmid, kuid harjutusi saab teha omas tempos. Mis siis, et naaber teeb viis korda suurema raskusega, mina rassin enda tempos ja saan samamoodi väga hea koormuse!” julgustab ta trenne proovima. Ka zumba tantsuline trenn on naise sõnul Viimsis väga populaarne.

Viimsi MyFitnessi külastajate järgi saab kinnitada, et viimsilased on väga sportlik ja liikuv rahvas. Hea märgata, et klubi liikmed teevad treeninguid aastaringselt ning treeningrutiini ei jäeta pooleli ka vaatamata hooajale ja ilmale. “Paljud viimsilased teevad kevad-suvisel perioodil treeninguid väljas, aga sügis-talvel tullakse eriti usinalt jõusaali tagasi. Paljud rattafännid kasutavad meie klubi kogu aasta jooksul oma treeningute toetuseks, et kogu keha saaks võrdselt koormust. Ka jooksjaid on Viimsis palju ning kutsume neidki jõusaali lihaste eest hoolt kandma.” Eva sõnul tasuks kindlasti käia ka joogas ja BodyBalance tundides, et meelele samuti vajalikku puhkust anda.

Alles trennidega alustajale soovitab treeningute juht aga personaaltreeningut, et saada treenerilt vastused kõigile küsimustele ning panna paika oma treeningkava. “Tegelikult aitab personaaltreener ka inimest, kes teab kõike, kuid vahel tahaks lihtsalt kedagi, kes tagant utsitaks ja kätt pulsil hoiaks. Ma ei ole kohanud ühtegi treenitavat, kes oleks kahetsenud personaaltreeneriga treenimist,” julgustab Eva. “Personaaltreeningud on muutunud aastatega aina populaarsemaks. Palju kasutatakse ka 3-korra, 7-korra või koos sõbraga personaaltreeningut. Väikegrupis on teenus ka soodsam ja samas trenn lõbusam ning motiveerivam.”

Kui vahepeal on trennitegemisse pikem paus tekkinud, kuid soov jälle sportlikuma eluviisi kasuks otsustada, tuleks treeningute juhi sõnul alustada rahulikult. “Ei pea endale kohe raskeid eesmärke püstitama, et nüüd treenin 5 korda nädalas ja siis tuleb päris elu jälle vahele,” muigab ta. “Märkige endale konkreetne aeg kalendrisse ning sellel ajal minge trenni! Alustada võiks kahest trennist nädalas ja võimalusel lisada hiljem veel 1-2 treeningkorda juurde.”

Algajatel soovitab Eva teha klubis ka kehaanalüüs, mis annab hea ülevaate keha seisukorrast. “Kehaanalüüsi viib läbi personaaltreener, kes selgitab kohtumise ajal näitajad põhjalikult lahti ning annab selle põhjal nõuanded ja soovitused treenimiseks.”

MyFitness pakub lisaks jõusaalile ja rühmatreeningutele Viimsis ka saunas lõõgastumise võimalust, samuti on klubis lastehoid, kuhu on turvaline oma mudilased treeningu ajaks hoidja juurde jätta.

MyFitness Viimsi Keskuse II korrusel on avatud E-R 6.30-23.00 ning L-P 9.00-21.00.

Tekst: Helen Saluveer
Fotod: Kristi Heil
Piltidel personaaltreenerid Jevgenia Aaskivi ja Cätlyn Toomere

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsistega Muudan seadistust Lisainfo